Nový hrabě Monte Christo (převyprávění) přehled

Nový hrabě Monte Christo (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86831/bmid_novy-hrabe-monte-christo-prevyprave-6496c505a1d79.jpg 4 40 40

Převyprávění Ondřeje Neffa. Ve svém nejrozsáhlejším a nejbarvitějším románu vyjádřil Jules Verne poctu a lásku svému učiteli a vzoru Alexandru Dumasovi, který jako první zpracoval téma zrady a následné pomsty. Žák šel o krok dál. Už ne pouhá pomsta, ale spravedlnost, to je cíl doktora Antekirta a jeho přátel. Strhující popis útěku z vězení, detektivní pátrání v přístavech Středozemního moře, divy fantastické techniky spojené s magií hypnózy, to vše přitahuje cele generace čtenářů na celém světě. Moderní převyprávění a množství ilustrací Zdeňka Buriana nečekaně zpřístupňují tento román současnému čtenáři, který se jistě rád nechá vtáhnout do prudkého děje a spolu s hrdiny se vydá po stopě zrádců, aby je dopadl dřív, než spáchají další hanebné činy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nový hrabě Monte Christo (převyprávění). Přihlašte se a napište ho.

mila2411
22.05.2024 4 z 5

Za mě dobré. Jedna (bohužel) z mála Verneovek, která až tak moc nezestárla a dá se i bez (neúměrné) dávky nudy číst i bez původního dětského nadšení. Pan Neff děj a zápletky trošku "potunil", příběh lépe odplývá.

danny_21
27.06.2022 3 z 5

Jules si vypůjčil námět od krajana Dumase a vytvořil si tak svoji verzi hrabětě Monte Christa. Jeho hrdina, movitý nacionalista Matyáš Sandrof, je při přípravách k a pletichaření k podnícení povstání za Maďarskou samostatnost zrazen nenasytnými a závistivými soky a následně odsouzen k smrti v Istrijském žaláři. To by ale nebyl Monte Christo, aby si neporadil, a pokud jste četli Dumasovu daleko povedenější a rozsáhlejší klasiku, už víte kam se děj bude ubírat a jaká bude motivace hlavního hrdiny. Dílko je to v lepším v průměru - 65 %

MaxíkD.
15.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tři Maďarové připravují povstání proti Rakousku. To je však prozrazeno a zatkli je. Pokusili se o útěk, při němž dva zahynuli a zbyl pouze jeden. Zbylý uprchlík Matyáš Sandorf se po patnácti letech vydává jako doktor Antekirt a snaží se odhalit a potrestat viníky spiknutí. S tím mu pomáhají dva Francouzi, Pescade a Matifou.
*******
1. Našel jsem tam dvě chyby:
Ladislav Zathmar je v jedné kapitole napsán jako Ludvík Zathmar ( autor si to spletl asi s Ludvíkem Ferratem
2. Sarkany a Zirone chytí na začátku poštovního holuba. V knize od Verna je šifra psaná francouzštinou a zde je česky, avšak v mřížce je to psané stále francouzsky.

Knižní novinky (12.3. - 25.3.)

07.03.2018

Kniha Nový hrabě Monte Christo (převyprávění) v seznamech