Novéna k Pražskému Jezulátku – k Srdci Dítěte přehled

Novéna k Pražskému Jezulátku – k Srdci Dítěte https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382445/mid_novena-k-prazskemu-jezulatku-k-srdc-VBo-382445.jpg 5 2 2

Ptáme se, jak může mít Jezulátko – bezmocné Dítě – všemohoucí Srdce. Požehnání nedávají jeho „brokátové šatečky“, ale sám živý Pán, kterému dáváme i v oděvu to nejlepší. Prosté Dítě nám radí ve složitostech života. V tom je důležitá osvědčená tradice zkušenosti s Dítětem Ježíšem. V novéně se nám po devět dní nabízejí texty o Dítěti a jeho zájmu o člověka, kterého vede ke zralosti a učí pokleknout před jediným Srdcem. Uvědomujeme si nesnáze při výchově dětí, vnímáme osud dětí bez rodičů a trpící dalšími nedostatky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Novéna k Pražskému Jezulátku – k Srdci Dítěte. Přihlašte se a napište ho.

Jana512
07.01.2022 5 z 5

Naše vlast má vzácnou sošku Ditěte Ježíše - Pražské Jezulátko. Ve vánoční době si připomínáme jeho narození a tak jsem devět dní uvažovala o tomto vzácném zobrazení Ježíšova dětství. Hned první den se v příspěvku z literatury zamýšlí autor, proč nám Pán zachoval Prahu a nedopustil její zpustošení v době Druhé světové války, jak tomu bylo ve většině evropských hlavních měst v závěru války. - Víme, že Pražské Jezulátko dostalo k nám ze Španělska, kdy jej španělská šlechtična provdaná do Čech za Vratislava z Pernštejna dostala svatebním darem. Její ovdovělá dcera sošku věnovala v roce 1628 pražským karmelitánům. Za Třicetileté války bylo poškozeno, ale zbožný mnich, P. Cyril od Matky Boží, je našel a nechal je opravit. Tak Pražské Jezulátko přivádí k sobě mnohé poutníky, mezi nimiž byl i papež Benedikt XVI. Tato novéna nás vede k modlitbě hlavně za děti.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Novéna k Pražskému Jezulátku – k Srdci Dítěte v seznamech