Nové pražské pověsti přehled

Nové pražské pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485353/bmid_nove-prazske-povesti-5x6-485353.jpg 4 61 61

Soubor Nových pražských pověstí je věnován pověstem z okrajových čtvrtí a oblastí Prahy. Zvláštní pozornost věnoval autor průmyslovým a dělnickým oblastem (Karlín, Žižkov, Nusle, Smíchov, Dejvice...) a oblastem nových pražských sídlišť. Zachycuje i zázemí, z něhož tyto pověsti vznikly a vypovídá tak i o lidech, prostředí a společnosti. Na závěr souboru je připojen seznam základní literatury.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nové pražské pověsti. Přihlašte se a napište ho.

katerina3502
14.01.2023 5 z 5

Záhadné a tajemné příběhy okrajových částí matičky Prahy. Za mě velmi dobře odvedená práce, velmi čtivé, měla jsem přečteno během pár dnů. Příběhy jsou smutné i radostné, možné i nemožné a je to krásná připomínka toho, že lidová tvořivost nezná mezí.

kuruteku
11.11.2022 5 z 5

Nebudu strhávat hvězdičku za to, že jsem se ošidil o ilustrace Cyrila Boudy, které knihu povyšují. A jsem potěšen i zmínkou o Čimicích. Jinak je to dobře odvedená práce plná pověsti i jejich uvedení na pravou míru. Sice jsem nečetl s plným nadšením, ale vlastně nemám co vytknout.

vendy246
18.08.2022 3 z 5

Vyprávěni z dob, kdy byla většina dnešni Prahy pokryta lesy. Sem tam mlýn, chalupa a hrad s vinicemi. Legendy a historie okrajových částí hlavního města, které tímto dostávají ještě větší kouzlo. Původ názvů ulic a původních osad a příběhy více, ale spíše méně známé. Nejvíce mi utkvělo vyprávění o Kunraticích a králi Václavu IV.

35 nových eknih zdarma ke stažení

21.12.2021

Kniha Nové pražské pověsti v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech2x