Noční hlídka přehled

Noční hlídka
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534443/bmid_nocni-hlidka-65f5e27645337.jpg 4 1042 1042

Hlídka série

Existují bytosti, které mohou vstoupit do vlastního stínu, do šera. Jsou mezi nimi jak služebníci Světla a Dobra, tak Tmy a Zla. Rozhodující je rozpoložení, ve kterém poprvé do šera vkročí. V dávných časech jejich armády sváděly nebezpečně vyrovnaný boj. Aby jejich soupeření nezničilo celý svět a aby zůstala zachována rovnováha, uzavřeli spolu Dohodu. Světlí drží Noční hlídku a bdí nad činy Temných, armáda temnoty při Denní hlídce kontroluje počínání Světlých. Dobro a Zlo se však od sebe někdy mohou lišit pouhým úhlem pohledu a Anton jako čerstvá posila Noční hlídky poznává, že temnota může být velice lákavá... První díl strhující fantasy série ze současné Moskvy.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Ночной дозор , 1998

Interpreti: Jiří Černý

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noční hlídka. Přihlašte se a napište ho.

marketa3815
20.01.2024 3 z 5

Knížka se čte celkem dobře, i když filozofování je poněkud nesmyslné, hlavní hrdina ufňukaný alkoholik, ze kterého ruská chandra přímo tryská proudem. Světlí jsou stejní podrazáci jako temní a vlastně žádná postava není sympatická. Přesto děj poměrně plynule odsejpá. Jiní jsou klasická sekta se dvěma frakcemi, vymyté mozky, lehké úchylnosti. Obětování pěšáků je považováno za běžnou nevyhnutelnou praxi.

vlkcz
29.09.2023 5 z 5

Jde v podstatě o tři povídky, které na sebe navazují. Prvním dvěma není co vytknout, třetí, třebaže je nejkratší, je i tak trochu rozplizlá.
Četl jsem snad po patnácti letech a byl zvědavý, jak na mě bude po té době působit. A ono to pořád funguje. Dokonce bych řekl, že těm tématům rovnováhy a osobní odpovědnosti rozumím mnohem lépe.
Kvůli té třetí povídce to není čistých 5*, ale na to, že to je ruská fantasy, velice kvalitní.

Luigi1
06.08.2023 3 z 5

První a druhá kapitola začátek pomalý pak to šlo,třetí kapitola slabší průměr

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Noční hlídka v seznamech

v Právě čtených17x