Noční cirkus přehled

Noční cirkus https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434123/bmid_nocni-cirkus-kfi-434123.jpg 4 576 576

Do města přijíždí bez ohlášení tajemný cirkus. Jeho šapitó je černobílé a představení se konají pouze v noci. Triky, které provádějí zdejších iluzionisté, však vypadají spíše jako mocná kouzla… Románový debut Erin Morgenstern s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích i časových rovinách hru dvou kouzelníků, jejímž vítězem se má stát ten, jehož učedník zůstane na konci hry živý. Celie a Marco jsou však k sobě i k cirkusu, který má být jevištěm jejich hry, připoutání mnohem více, než si jejich mistři dovedli představit.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Night Circus , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noční cirkus. Přihlašte se a napište ho.

uzivatel2668
07.05.2024 3 z 5

Obskurní. Nepotěší, nezklame. Hezký námět, ale spisovatelsky nenaplněný.

Carol1122
11.03.2024 3 z 5

Čekala jsem od příběhu asi daleko více. Bylo tam napětí, láska, tajemno i dobrodružství, ale i tak to postrádalo jistou jiskru v příběhu. Nevyhovovalo mi, že se příběh prolínal časově i místy a postav bylo příliš mnoho pro hlavní dějovou linku.

Ellis03
24.02.2024 4 z 5

Nejsem si úplně jistá, jak knihu ohodnotit. Rozhodne to bylo zajimave čtení a určitě ne prave jednoduché. Některé části mě skoro nebavily a připadaly mi zbytecne. Většina knihy byl takový - rekneme - chaos. A na konci se to cele tak nějak začalo propojovat a dávat dokonalý smysl.
Klobouk dolu před obrovskou fantazii a pospojovanim celého pribehu autorky. Třeba to všechno opravdu kolem nás funguje. Stačí se odprostit od hmotného. :) hodnotim něco mezi 4-5 hvezd. 4 proto, ze pro me nezazivnych pasáži tam bylo hodně, 5 za příběh jako celek.

Knižní novinky (16. týden)

18.04.2021

Knižní novinky (20. týden)

09.05.2020

Ocenění knihy (2)

2012 - Locus Awards (Best First Novel)
2012 - YALSA Book Awards (Axel Awards)

Kniha Noční cirkus v seznamech

v Právě čtených20x