Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164730/bmid_noc-kdy-se-zrodilo-sampanske-histor-QRx-164730.jpg 5 5 5

Autorka, vyzbrojená nevšedními znalostmi o době vlády krále Slunce, nás zábavným způsobem provází časy, kdy tento francouzský panovník plnil své předsevzetí a z Paříže konce 17. století se stávala metropole módy, vkusu, elegance a půvabu. Zrodila se vytříbená kuchyně, vznikaly honosné kavárny, první šampaňské se ochutnávalo v lesku nově vyráběných zrcadel, ulice s prvním veřejným osvětlením lákaly k nočním toulkám i nákupům v klenotnictvích a v prvních buticích, vycházel první módní list a výzdoba interiérů se stala skutečným uměním. Všechny tyto a ještě další příjemné věci měly tehdy světovou premiéru…... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Brána

The Essence of Style. How the French Invented High Fashion, Fine Food, Chic Cafés, Style, Sophistication, and Glamour

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost. Přihlašte se a napište ho.

Marhulka14
29.03.2022 5 z 5

Zajímavá kniha. Dobře se čte a dozvěděla jsem se spoustu informací, o kterých jsem neměla ani tušení.

Venezia
08.01.2016 4 z 5

Všeobecne rozšírená mienka, že všetko francúzske je luxusné a to najlepšie, je vlastne propaganda vymyslená a rozšírená Ľudovítom XIV. Pozitívne na tom je, že bolo vymyslených veľa vecí, bez ktorých si dnes nevieme vymyslieť život a že bola podporovaná domáca francúzska výroba. Kniha má 13 kapitol a každá sa venuje inej téme: účesom, oblečeniu, topánkam, butikom, jedlám, káve, šampanskému, diamantom, zrkadlám, osvetleniu mesta, dáždnikom, nábytku, parfémom, zábave. A samozrejme sa človek dozvie, kto a ako všetko toto vymyslel.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost v seznamech

17. století Francie Ludvík XIV., francouzský král

Autorovy knížky

2006  92%Noc, kdy se zrodilo šampaňské. Historie luxusního životního stylu od Ludvíka XIV. po současnost