Nie sú ako my přehled

Nie sú ako my
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491327/bmid_nie-su-ako-my-uKk-491327.jpg 4 12 12

Musí zachrániť rodinu, ale niektoré tajomstvá sa nedajú pochovať. Hĺbavý triler o žene, ktorá stojí pred ťažkým rozhodnutím. Ak zachráni vlastnú rodinu, zlo zostane nepotrestané. Pred trinástimi rokmi zmizol bez stopy priateľ Jori Trahernovej. Teraz, keď sa presťahovala naspäť domov do Alabamy, aby sa postarala o svoju chorú starú mamu a brata s autizmom, však musí čeliť vražednej záhade, ktorá súvisí s jeho zmiznutím. Jori trpí zriedkavou formou synestézie, vďaka čomu dokáže „počuť“ farby – tón ľudského hlasu je pre ňu rovnako unikátny ako odtlačok prsta. S pomocou svojich schopností sa spolu so sympatickou policajtkou dostanú nebezpečne blízko k odhalenoiu pravdy. No vinníci sú ochotní urobiť všetko, aby ich temné tajomstvá ostali navždy pochované. V ospalom mestečku v zátoke tak už nikto nie je v bezpečí...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Not One Of Us , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nie sú ako my. Přihlašte se a napište ho.

Sixtínka
05.09.2023 3 z 5

Dalo sa to prečítať, no neuchvátilo ma to a ani nejako extra nebavilo. Nič také, že by som nedokázala pustiť knihu z ruky, sa nekonalo. A nezdalo sa mi to ani ktovieako hĺbavé (narážam na "hĺbavý triler" v anotácii), vlastne vôbec mi to nepripadalo hĺbavé.

parvitas
27.06.2023 5 z 5

Zaujímavý thriler s kriminálnou zápletkou, ktorá sa ťahá hlbšie do minulosti. Hlavná hrdinka má zvláštnu schopnosť vnímať zvuky ako farby (tzv. synestézia), ale počas prebiehajúceho deja sa na to príliš dôraz nekládol (zmienka na začiatku a potom pri konci, kde sa to týkalo rozuzlenia). Kto čítal pozornejšie, mohol vraha odhaliť aj skôr. Striedajúce kapitoly z pohľadu viacerých postáv (civilistka, policajtka, dokonca aj vrah) prinášali potrebné napätie, dokonca aj rodinné vzťahy tu mali svoje opodstatnenie. Príbeh som prečítala celkom rýchlo a od autorky u nás snáď vyjde viac kníh. Jej štýl mi sadol, nemusela som sa brodiť potokmi krvi a hnusu. Zaujímavosťou v knihe boli aj iné osoby s ochorením (okrem synestézie sa tu vyskytol autizmus a Alzheimerova choroba). Ja osobne si knihu radím do zoznamu dvojičkovskej literatúry, lebo aj tu sa vyskytla zmienka o dvojčatách (ale pre dej nepodstatná).
Vyzdvihujem absolútne najlepšiu obálku, čo sa mi zatiaľ tento rok dostala do rúk. Neprezrádza nič... len akýsi les, poeticky zahmlený... vlastne aj vďaka nej som si knihu všimla.

Lexie321
17.09.2022 5 z 5

Veľmi dobrá detektívka. Postavy Jori aj Tegan sa dobre čítali a posúvali príbeh ďalej. Záhada bola zaujímavá a kniha napínavá. Jorinu "schopnosť" som brala skôr s úsmevom keďže do žánru mi veľmi nesedela ale nevyskytovala sa až tak často. Myslím si, že koniec nebol až taky nečakaný ale aj tak nesklamal. Určite odporúčam!

Město v oblacích, Území vlků a další knižní novinky (18. týden)

01.05.2022

Kniha Nie sú ako my v seznamech

Autorovy knížky

2022  87%Nie sú ako my