Neználek na Měsíci přehled

Neználek na Měsíci https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36130/neznalek-na-mesici-36130.jpg 4 464 464

Neználek série

Lze bez přehánění říci, že Neználek patří u nás k nejznámějším postavám dětské literatury 20. století. Celé generace vyrůstající v průběhu posledních padesáti let Neználka četly anebo o něm alespoň slyšely. Nic na tom nemění fakt, že ruku v ruce s věhlasem tohoto hrdiny sovětské literární trilogie jde i stín zcela evidentní ideologické propagandy – dokonce se zdá, že právě zjevná tendenčnost námětu nabyla v průběhu času jistého kuriozního půvabu, který dodnes může vzbuzovat ne-li snad sympatie, tedy alespoň shovívavost. Tradičně knihu doprovázejí ilustrace Jaromíra Zápala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Незнайка на Луне (Neznajka na Lune) , 1966

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neználek na Měsíci. Přihlašte se a napište ho.

Tvurce001
01.04.2024 5 z 5

Vskutku líbezná propaganda. Za věčného socialismu Buchtík = během krátkého kapitalismu Buchting. Ten první nýmand k pohledání, ten druhý nýmand, který se našel. Jediné, co se mi na té knize líbilo a proč nemohu dát mínus, nýbrž plus 5 * , je ten, že jsem byl tehdá dítě a uvěřil jsem Neználkovi jeho stesk po Sluníčku. Teda doufám, že to tehdy bylo Sluníčko a ne jen jakýsi zářný příklad zítřka s knírkem ? ;) Dnes bych nedal ani ten odpad, jen krátké přeupřímné Tfuj.

Emik87
13.02.2024 3 z 5

Ráda jsem poslouchala předčítání. :)

Naďa2411
19.12.2023 2 z 5

Jako dítě jsem Neználka doslova "hltala" , teď jsem se musela při čtení v dospělém věku nutit. Na tu dobu, kdy nám tyto knihy byly předkládany tedy nic moc.

Knižní novinky (23. - 27.1.)

24.01.2017

Kniha Neználek na Měsíci v seznamech