Nežádoucí přehled

Nežádoucí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29105/mid_nezadouci-b2D-29105.jpg 4 87 87

Působivý román z lékařského prostředí – kardiochirurgie, sepsaný chirurgem, který první na světě provedl transplantaci srdce. Odlišné životní podmínky, s nimiž se střetává bílý kardiochirurg a jeho nevlastní barevný bratr-genetik, dokonale ilustrují nesmyslnost apartheidu jihoafrického společenského systému. Kromě téměř reportážních, realistických pohledů do operačních a nemocničních sálů poskytují autoři neméně realistický pohled na život společnosti, jejímž základem je rasová diskriminace.... celý text

Literatura světová Romány Zdravotnictví
Vydáno: , Svoboda

The Unwanted , 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nežádoucí. Přihlašte se a napište ho.

Hobo
03.01.2022 5 z 5

Je to už 33 let, co jsem tento román četl, takže nemohu zacházet do podrobností, ale pamatuji se přesně, jak mohutně na mne zapůsobil.

Tony86
14.11.2021 4 z 5

Čtenář by ideálně měl být vybaven lékařským slovníčkem, obratů je tu hodně a postupy detailní. Vžitá nadřazenost bílých dokáže roztrhnout dětské kamarádství, až s roky a konfrontací s pravidly, si vnímavější uvědomují jejich absurdnost.

Medunkavera
28.08.2021 4 z 5

Ve své době taky hodně čtená kniha. Moc se nám to líbilo. To už je taky let, co sme to četli..

Zatím zde není žádná související novinka.

Bolest není vůbec s dětmi slučitelná, je to záležitost dospělých. Děti by si ji nikdy neměly okusit a neměly by ji snášet, protože jakmile jsou k ní jednou odsouzeny, přestávají být dětmi...

Ženské jsou v něčem komické. Zřejmě se už rodíme s bezmeznou schopností způsobovat si bolest.

Muži nezapomínají. A ženy taky ne. Jak se jednou zamiluješ, nemůžeš toho jednoduše nějak nechat. Už jsi jiná. Svět je jiný.

Kniha Nežádoucí v seznamech

v dalších seznamech3x