Nevinná přehled

Nevinná https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34429/bmid_nevinna-Joy-34429.jpg 4 41 41

Román se odehrává na počátku 12. století. Pětiletou holčičku Eleonoru de Montfort po otcově smrti pošlou na výchovu do kláštera. Téměř o deset let později však pro ni pošle její umírající bratr Richard, jemuž už bohužel není pomoci. Eleonora se musí na královo přání vzdát dráhy jeptišky a převzít úlohu paní na Ashlinu, strategicky důležitého pohraničního opěrného bodu. Je ovšem také třeba, aby se vdala a ženicha jí rovněž vybere král. Stane se jím rytíř Ranulf de Glandewille, který je dvakrát tak starý jako nevěsta, ale přesto díky své trpělivosti a něze dokáže v mladé dívce probudit lásku a dokonce vášeň. Jejich krásný vzájemný vztah však otravuje intrikánka Isleen, odstavená vdova po bratru Richardovi, která ho společně se svým milencem otrávila a nyní kuje pikle proti právoplatné dědičce. Eleonor unese brutální bandita Merin ap Owen, který jí dokonce usiluje o život.Eleanor však svým dobrým srdcem zcela změní jeho postoj k světu a přivede ho na cestu pokání...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The innocent , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nevinná. Přihlašte se a napište ho.

scarletblue
18.01.2021 5 z 5

Už dlouho se mi žádná historická romance nelíbila jako tato. Postavy naprosto realistické, napínavý a zajímavý děj. Krásně se četlo. Děj plynul rychle a nenudil. Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. Nádhera.

moudivlacek
11.09.2015 4 z 5

Tak i touto knihou mě autorka nadchla. Příběh děvčátka, které má být oddáno Bohu, aby nepřekáželo své švagrové, se mění v život ženy, která ví, co je její povinnost vůči svému rodu a panství, oddannosti manžela. Ukáže, že má v sobě tolik síly, že i dareba skotský zeman na konci příběhu se pokouší změnit svůj osud ve službách Boha s poslední světskou myšlenkou právě na ni.
Je to příběh ženy, která pozná dobro i zlo a váží si lidí kolem sebe, ať jsou to její otroci, či její manžel se synem. Tento příběh vás chytne za srdíčko.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nevinná v seznamech

v dalších seznamech1x