Neviditeľné mesto přehled

Neviditeľné mesto
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409960/bmid_neviditelne-mesto-lLF-409960.jpg 4 5 5

Rebeka, mladá novinárka, sa rozhodne sama pátrať po vrahovi zavraždenej chasidskej ženy, keď zistí, že medzi newyorskou políciou a ortodoxnou židovskou komunitou v Brooklyne platí nepísaná dohoda, že čo sa tam stane, si komunita vyrieši sama a polícia do toho nebude zasahovať. Hrozí, že vražda mladej ženy ostane nevyriešená a vrah unikne bez trestu. Rebeku láka prostredie ortodoxnej židovskej komunity, lebo vie, že niekde tam žije aj jej matka, ktorá ju ako bábätko opustila...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditeľné mesto. Přihlašte se a napište ho.

rumund
18.12.2023 3 z 5

Pravda, kniha byla docela čtivá, ale nějak mě nechytla. Buď jsem nebyl ve správném rozpoložení nebo to nebyl můj šálek kávy. Ani nevím přesně co mi vadilo.

čika
22.03.2020 4 z 5

Atraktivne prostredie, zaujimavy pohlad hlavnej hrdinky a prislub dalsich dielov. Moze byt.

knihomolkavakci
04.07.2019 5 z 5

Detektívka v zaujímavom prostredí, s ktorou "nestúpite vedľa"
Kniha mala rozumný počet strán, dej sa preto nijak zbytočne nenaťahoval, nechýbalo tam napätie, prekvapenia a záver bol naozaj dobrý, vážne super. Obálka knihy je decentná, žiadna výstrednosť, dosť mi pripomína obaly starších detektívnych románov.
Ak ste milovníkom detektívnej literatúry a hľadáte niečo jedno až dvojdňové, oddychové a zaujímavé, no nie "pritiahnuté za vlasy" toto vás nesklame.

Knižní novinky (19. týden)

05.05.2019

Ocenění knihy (1)

2015 - Barry Award (Best First Novel)

Kniha Neviditeľné mesto v seznamech

v dalších seznamech1x

Julia Dahl
americká, 1977
2016  50%Kobra / Skleněná kuchyně / Neviditelné město / Hostina Špekyho O'Learyho
2019  80%Neviditeľné mesto