Neviditelná hranice přehled

Neviditelná hranice https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271375/bmid_neviditelna-hranice-Hp0-271375.jpg 4 39 39

Proč zemřel on, ne já? Proč jsem couvl, místo abych se pokusil ho chytit? ptá se vynikající skialpinista a skyrunner Kilian Jornet po tragické nehodě Stéphana Brosse. Ví sice, že nemohl kamarádovu pádu zabránit, ale co kdyby… Kniha Neviditelná hranice je i není autobiografická, je i není hlavně o sportu. Legendární sportovec vypráví o přechodu alpského masivu, kamarádově smrti, životní krizi a útěku do samoty v horách. Kdo četl Kilianovu prvotinu Běhej, nebo zemři, bude překvapen autorovou proměnou z úspěšného sportovce v muže, který si klade otázky po tom, jak úzká je hranice mezi radostí a bolestí, životem a smrtí.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

La frontera invisible , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelná hranice. Přihlašte se a napište ho.

Dax
29.10.2020 2 z 5

Kilijan nám chce sdělit, kterak se z ultrasportovce převtělil do zamilovaného filozofa, a moc se mu to nepovedlo. Jeho pseudohluboké myšlenky kazí veškeré zážitky z jinak dobře popsaných skialpinistických expedic a příběh vystavěný na hluboké transcendeci po smrti kamaráda se rozpadá, aniž vlastně začal. Ševče, drž se svého kopyta.

KatkaK13
03.08.2020 2 z 5

Jsem vášnivý sportovec - běžec. Ale tuto knihu jsem nedočetla. prostě jsem ji jednou vytáhla z kabelky a nic mě nedonutilo po ní znovu sáhnout. Řádím ji do kategorie "neurazí, nenadchne". Je to takové milé čtení o běhání, rozhodně žádná příručka pro ultramaratonce. Nikoho od knihy neodrazuji, ale nečekejte od ní příliš.

jana0338
28.04.2020 3 z 5

Nemohla jsem se úplně začíst. Nejlepší byla pasáž z Nepálu. U některých úvah autora jsem se trochu ztrácela .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Neviditelná hranice v seznamech

v Právě čtených2x

horolezectví smrt běhání, běh sportovci Nepál horolezci skialpinismus

Kilian Jornet
španělská, 1987