NeuroKmene přehled

NeuroKmene https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462869/bmid_neurokmene-1dY-462869.png 5 6 6

Viete na kom stojí celá sláva Silicon Valley? Na podivínoch, čudákoch a nenápadných génioch, čo sú v drvivej väčšine ľudia s poruchou autistického spektra. Americký novinár Steve Silberman nám vo svojej knihe Neurokmene ponúka fascinujúci príbeh toho, ako sa postupne rodili naše vedomosti o autizme či Aspergerovom syndróme – od temných experimentov a tvrdých antikampaní až po súčasnosť, ktorá do tejto témy vniesla oveľa viac svetla i rešpektu. Silberman vyspovedal bezpočetné množstvo vedcov, lekárov i terapeutov, rodičov autistických detí a, čo je najdôležitejšie, aj samotných autistov. Pozorne ich počúval a usiloval sa porozumieť tomu, čo to vlastne znamená – byť autista. Je to kniha, ktorej nechýba citlivosť, empatia, ani výnimočné množstvo faktov.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Přírodní vědy
Vydáno: , Absynt

Neurotribes , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize NeuroKmene. Přihlašte se a napište ho.

carcassonna
08.01.2024 5 z 5

Silberman venoval výzkumu 15 rokov a v tejto knihe krásne a komplexne zhrnul históriu, profily osobností ako Henry Cavendish, Leo Kanner alebo Hugo Gernsback, ako Lorna Wing prišla s názvom spektrum - lebo jej to pripomínalo dúhu, že autizmus je niečo individuálne, multidimenzionálne a rozmanité, že ľudia s týmto postihnutím potrebujú celoživotnú podporu a nie snahy o vyliečenie/napravenie . Je smutné, že v knihe je popísané, že s individuálnym prístupom prišli lekári, už keď sa diagnóza objavila prvý krát, ale rokmi sa to zvrátilo, prekrútilo a pristupuje sa k autizmu s definitívnou nálepkou niečoho, čo sa nedá vylepšiť, čomu sa nedá pomoct. Odporúčam hlavne rodičom, aby si knihu prečítali, aby pochopili, skôr než pôjdu za "odborníkmi".

Martinmmm
09.02.2023 5 z 5

Dejiny skúmania a vnímania autistického spektra..

Teraesa
22.05.2022 5 z 5

Vynikajúce. Odporúčam prečítať každému, kto chce lepšie porozumieť nepochopenému svetu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha NeuroKmene v seznamech

v Právě čtených1x