Pohřbený César přehled

Pohřbený César https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83507/pohrbeny-cesar-83507.jpg 5 53 53

Nero Wolfe série

Pohřbeným Césarem je v tomto detektivním románě z amerického dobytkářského prostředí plemenný býk, kterého chce z reklamních důvodů koupit restaurační velkopodnikatel, porazit, upéci po starodávnu v jámě a servírovat pro vybrané hosty. Proti tomuto počínání se z principu stavějí chovatelé a podnikateli začínají docházet výhrůžné dopisy a telegramy. Potom však dojde kolem tohoto sporu k vraždě a při vyšetřování k další. Vyšetřování i zde provádí dvojice detektivů, Nero Wolfe a jeho tajemník Archie Goodvin, který je vypravěčem příběhu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Karel Borecký

Some Buried Caesar , 1939

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohřbený César. Přihlašte se a napište ho.

4444913
14.04.2023 5 z 5

Není to tak dobré jako Příliš mnoho kuchařů ale pořád je to moc dobré.Zajímavostí je padoušský vrah který to tentokrát chtěl hodit-no fakt,nekecám-na vola.

Česneksmedem
18.10.2021 5 z 5

My z dědiny víme, že vidle jsou mnohdy lepší, než sekyra a že kráva i býk jsou vždy lepší než Ovčáček. Kráva alespoň dává mléko a býk má alespoň koule. Ty mají i Nero Wolfe a Archie Goodwin, kteří se v tomto příběhu opět s nikým nemazlili (no Ark by možná i chtěl). Mrtvol je zde docela dost, tady se ale žádné žalmy necitují.

pepa4081
21.04.2020 5 z 5

Příběh jsem četl pod názvem Náhlá smrt. Nevím, proč vyšel pokaždé pod jiným titulem.
Nero Wolfe vyšetřuje mimo svůj domov, což samo už zakládá na pěknou dávku humoru. Velmi pěkná a vtipná detektivka, ve které jsem se navíc konečně dozvěděl, jak se Archie seznámil s Lily Rowanovou. Vřele doporučuji.
Vrcholně uspokojivé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohřbený César v seznamech