Neplač, muchomůrko přehled

Neplač, muchomůrko https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377356/bmid_neplac-muchomurko-Tl9-377356.png 4 60 60

Vyprávění o dívence, která bydlí se svými rodiči v hájovně a toulá se bezstarostně lesem okouzlena vším, co v něm žije a roste. Holčička při svých toulkách po lese zažívá mnohá dobrodružství se zvířátky i s mnoha dalšími živými i neživými "obyvateli" lesa. Její příhody připomínají pohádky. Jsou plné fantazie, radosti, napětí a hlavně mají šťastný konec. 13-131-kmč-69... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neplač, muchomůrko. Přihlašte se a napište ho.

hrdlickova_61
21.06.2022 5 z 5

Nejdřív jsem tuhle knížku viděla v dětství v knihovničce u kamarádky. Obálka mi připadala divná: obličej holčičky zamračený, šatičky špinavé… prostě jsem se jen podívala a sáhla po něčem jiném. A přece – i tak si ty první dvě vteřiny pamatuju, a tak na to jednoho dne po letech došlo, že jsem někde v antikvariátu zalistovala a začetla se. To už potom ta jiskra přeskočila hodně rychle : o)

Asi nejradši mám povídání lesa o tom, jak těžké a důležité je šumět:

Co ty víš
kolébám je Sem a tam
Sem a tam a
Sem a tam
ach ta Sojka malilinká
Co to práCe dá než Spinká
ve dne zaS
Sám a Sám
Zpívám Sličným SaSankám…

str. 9-10

jonasr1
30.11.2021 3 z 5

Knihu jsem četl s osmiletým synem a to už je pozdě. Místy jsme se i zasmáli, ale nemohli jsme se dočkat až to skončí. Určitě pro mladší děti a možná i holčičky knihu ocení více než kluci.

Litocha
04.01.2020 4 z 5

Fantazií a hravostí oplývající knížka, která ale asi není pro každého. Velké ocenění zaslouží Kateřinina vnímavost k přírodě, tvorům malým i velkým. Chroustí básnička je naprosto okouzlující, jiné příběhy mě tolik nezasáhly. Celkově u mě stojí výše Jácíček.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Neplač, muchomůrko v seznamech

v Právě čtených1x