Neobjasněné záhady druhé světové války přehled

Neobjasněné záhady druhé světové války https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120246/neobjasnene-zahady-2-120246.jpg 4 23 23

Výpravná publikace o některých, dosud ne zcela vyjasněných událostech a souvislostech z let 2. světové války.

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Svojtka & Co

Unaxplained mysteries of World War II

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neobjasněné záhady druhé světové války. Přihlašte se a napište ho.

Knihomolka506
01.09.2021 5 z 5

Obrazová publikace , která zaujme snad každého nadšence a historika, kterého baví vše, co se týká druhé světové a chce si dohledávat další informace. Barevné ilustrace spojené s příběhy a výpověďmi svědků určitých událostí např. Atentát na Hitlera, Odhalení jantarové komnaty nebo co se stalo s Martinem Bomannem- tajemníkem nejmocnějšího muže v dějinách války?
Zahady, které nikdy nebyly rozluštěny čekají právě na vás...

cori
28.11.2020 3 z 5

Podle mě se spíše jedná o nešťastné náhody, než o neobjasněné záhady. Zaujala mě kapitola o atentátníkovi, který několik nocí připravoval bombu na Hitlera v mnichovské pivnici, o železniční tragédii v italském tunelu, o ponorce, která se zničila svým torpédem, o výbuchu lodi plné výbušnin, bavlny a hnojiva v bombajském přístavu.
Pod slovem záhada si představuji např. příběh jantarové komnaty, o které v knize není ani zmínka.

mi-380
13.02.2020 4 z 5

Přesnější název by byl: Skoro objasněné záhady… Neobjasněné byly v době, kdy se udály, v pozdější době byly většinou objasněny. Příběhy jsou to ale zajímavé, je jich 14, jsou psané jasným a stručným stylem. Jde o válku, takže samá tragédie. Nejvíc mě zaujaly ty, které se udály v přístavu v Bombaji, v italském tunelu, na lodi Cap Arcony, na ponorce USS Tang. Zbývajících deset pojednává o ztraceném bombardéru, Rudolfu Hessovi, atentátu na Hitlera, krásné rusovlásce, ukradeném umění, německé tajné zbrani, Martinu Bormannovi, admirálu Jamamotovi, Amelii Earhartové a pokusu o likvidaci Churchilla.
80 % (zatím nás hodnotilo 17, průměr 82 %).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Neobjasněné záhady druhé světové války v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x