Němý hlas: Kniha první přehled

Němý hlas: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475555/bmid_nemy-hlas-kniha-prvni-IGQ-475555.jpg 4 132 132

Němý hlas série

„Nenáviděl jsem ji.” Šója Išida, chlapec, jehož mottem je zábava a dobrodružství. Šóko Nišimija, neslyšící dívka, která přestoupila na jeho školu. Setkání těchto dvou změní jejich školu, třídu a celý Šójův život.

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Crew

聲の形 1 (Koe no Katachi 1) , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Němý hlas: Kniha první. Přihlašte se a napište ho.

Adele02
29.03.2024 3 z 5

Zajímavý vhled od života kluka, který jen tak, aby se nenudil, šikanuje ostatní - dokud se sám nestane terčem šikany. Ale až v podstatě do konce jsem měla strašný zmatek v některých postavách a je škoda, že se to v sérii tolik natahuje, tady to je opravdu jen „úvod".

ariannpHm
28.03.2024 5 z 5

Naprosto skvělá manga,začátek byl trochu zmatený,ale později se vše vysvětlí,příběh mě moc bavil a postavy byli také super. 10/10

fvalek
18.11.2023 4 z 5

Mangy z reálného prostředí mají tendenci být nudné a zpočátku jsem trošku pendloval na tom, jestli mě to vůbec baví nebo ne, ale dopadlo to moc dobře. Děj začíná trošku zmateně setkáním po letech, ale na konci to do sebe zapadne. Zbytek knihy je víceméně z doby před šesti lety, kdy se mladý Šója setkává s novou spolužačkou Nišimijou, která je hluchá. Přestože to zní jako nějaká romantika nebo budoucí zaslíbené duo, tak je to poměrně drsná manga týkající se šikany a tak trochu klukovské blbosti. Osobně mě to hrozně naštvalo a měl jsem ze čtení různí pocity, protože šikanu nesnáším a ještě na hluché holce. Šója se v mých očích velmi rychle stal antihrdinou ne-li záporákem a nesnášel jsem ho. V knize je hezky vidět, jak lehké nechápání něčího stavu a pošťuchování může přerůst v konstantní ubližování, škodu za 340 tisíc nebo fyzické útoky. Popravdě je to asi o tom se do té situace vžít a pak postupně Šójovi odpustit, ale já jsem byl rád, jak s emu to vše vrátilo a ještě jsem ho na milost nevzal. Uvidíme v dalších dílech. :)

Knižní novinky (30. týden)

25.07.2021

Kniha Němý hlas: Kniha první v seznamech