Nemoc jako cesta přehled

Nemoc jako cesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76622/nemoc-jako-cesta-76622.jpg 4 71 71

Originální pohled na tělesná onemocnění – infekce, bolesti hlavy, úrazy, srdeční a žaludeční potíže, nádory a AIDS – z pera dvou odborníků na fenomén nemoci, Ruedigera Dahlkeho, lékaře, přírodního léčitele a psychoterapeuta, a Thorwalda Dethlefsena, diplomovaného psychologa a psychoterapeuta. Nemoc je podle nich obecným stavem, projevem života ve stresu a nepohodě, a všechny choroby jsou jen hmotná vyjádření poselství z duchovní sféry, která nám naznačují, co bychom v životě rozhodně měli změnit. Pokud tvrdohlavě trváme na nezdravých vzorcích uvažování a chování, tělo nám to dá nekompromisně najevo. Podle autorů často postačí změna postoje k tomu, aby člověk pocítil znatelnou úlevu i na fyzické úrovni. Doplněno podrobným přehledem symptomů a jejich interpretací.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Triton

Krankheit als Weg: Deutung und Be-Deutung der Krankheitsbilder , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nemoc jako cesta. Přihlašte se a napište ho.

desert.fox
20.04.2024 4 z 5

Starší knížka, která je pěkným úvodem do psychosomatiky. Knížku znám už dlouhé roky, a tak mohu říct, že ne všechno je tak jednoduché, jak autor popisuje. Ale začít se od tohoto díla dá.

Elea
11.04.2024 5 z 5

Kniha nás nutí dívat se na nemoc jako na reakci na naše chování a myšlení a hlavně převzít odpovědnost za své zdraví.

nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Zajímavé, neříkám, že všemu bezmezně věřím, ale jako názor opravdu nevšední. Toto dílo působí jednu věc, která spoustě čtenářů nebude po chuti. Zkrátka, dává odpovědnost za Vaše zdraví jen a pouze Vám. Už nejste kolečko v soukolí, ani nejste zmítaní od zdi ke zdi nepřízní "osudu", oběť okolností, nic z toho. Vlastně je to v podstatě surové čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nemoc jako cesta v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech1x