Německá klasická filosofie I přehled

Německá klasická filosofie I https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395991/bmid_nemecka-klasicka-filosofie-i-RTa-395991.png 5 3 3

První svazek nesoucí podnázev od Kanta k Schopenhauerovi, představuje Kantovo přelomové dílo ve všech jeho aspektech. Další část knihy je věnována bohatému působení Kantovy filosofie. Nejvýznamnější z myslitelů, které se kriticky vyrovnávají s Kantem, je Schopenhauer, jehož dílo Svět jako vůle a představa bezprostředně vyrůstá z kritického zhodnocení Kantovy filosofie.... celý text

Filozofie
Vydáno: , Oikoymenh

Philosophie der Neuzeit 3

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Německá klasická filosofie I. Přihlašte se a napište ho.

PMR
10.05.2021 5 z 5

Moc hezké.
Zvláště konce některých kapitol jsou mimořádně elegantní:

"... kritika praktického rozumu není kritikou toho typu, kterou pokládal Kant za nutnou v nauce o poznání. V etice nejsou nároky čistého rozumu kritizovány, ale právě naopak obhajovány; kritika v KPR míří proti pokusům uplatňovat při vysvětlování morálního vědomí empirické faktory, takže 'Kritika nečistého praktického rozumu' by byl přiměřenější název."

"Člověk nemá vůči Bohu žádných povinností; existují pouze povinnosti člověka vůči jiným lidem a vůči sobě."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Německá klasická filosofie I v seznamech

v Právě čtených1x