Němci v Čechách po roce 1945: Na příkladu západního Podještědí přehled

Němci v Čechách po roce 1945: Na příkladu západního Podještědí
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268974/bmid_nemci-v-cechach-po-roce-1945-na-pri-079-268974.jpg 3 1 1

Politika československého státu vůči národnostním menšinám byla založena na jejich postupné asimilaci. V případě německého obyvatelstva byla navíc zatížena válečnou a okupační zkušeností českého obyvatelstva. Postavení Němců se vyvíjelo od postavení občanů druhé kategorie (v podstatě do 60. let 20. stol.), přes pokusy o jejich zrovnoprávnění, po současný stav, kdy se dramaticky projevily důsledky asimilace německé minority (podle sčítání lidu z r. 2001 žije v ČR 40 000 Němců). Studie vychází ze studia pramenů a z terénního výzkumu v Podještědí. Sleduje tradiční etnografické údaje a oblasti - demografický vývoj, sociální struktura, náboženství a lidová obřadnost, tradiční kultura i proměny žitého prostoru a kulturní krajiny... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Němci v Čechách po roce 1945: Na příkladu západního Podještědí. Přihlašte se a napište ho.

Olšan
16.12.2016 3 z 5

Užitečné informace, aby si člověk udělal rámcovou představu o odsunu a o situaci českých Němců, kteří zůstali.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Němci v Čechách po roce 1945: Na příkladu západního Podještědí v seznamech