Sémě mrtvých přehled

Sémě mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3029/nekroskop-v-seme-mrtvych-3029.jpg 4 102 102

Nekroskop série

Příběh začíná brutálním zmasakrováním mladé ženy, vykonaném se zběsilostí hodnou upírů, jejichž vyhlazování zasvětil Harry Keogh svůj život. Nekroskop je požádán, aby případ vyřešil… Požádán mrtvými oběťmi bestiálního vraha. Harry nedokáže žádost mrtvých odmítnout, i kdyby ho to mělo stát duši. V odvěké bitvě s upíry lidstvo konečně vítězí a smete upíry z povrchu Země – díky Harrymu, jeho týmu mentálně nadaných špionů a Faethoru Ferenczymu, dávno mrtvému „otci“ pozemských upírů, který zradil svůj vlastní druh. Ale Harryho spojenectví s Faethorem si vyžádá hrůznou daň – samo Harryho lidství je napadeno upířím zlem, usídleným v jeho mysli… Nekroskop V. – Sémě mrtvých uzavírá brilantní pentalogii o Nekroskopu – člověku, který stojí za mrtvými a čelí přízračnému zlu Vampírů.... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Deadspawn , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sémě mrtvých. Přihlašte se a napište ho.

jan0223
11.01.2022 4 z 5

Uzavření jedné části příběhu je poněkud nešťastné. Příběh má ohromný potenciál, který svými předchozími díly jenom podpořil, ale místo aby toho autor využil, totálně to pohřbil. Je to škoda. Každopádně jsem zvědav co bude dál a jak se k tomu autor postaví a zachrání pošramocenou pověst jinak pěkné vampíriácké série.

Usire
18.06.2021 3 z 5

Velmi rozporuplná kniha. Velká část je opravdu dobrá a má i nápad, ten zbytek je totální odpad se silnou pachutí recyklace z předchozích dílů, postavy se chovají zcela nelogicky a čtenář má chuť knihu hodit do ohně. Přijde mi, že hlavní hrdina Harry velkou část knihy nepoužívá ani mozek, ale jen instinkty, protože jeho dějová řešení jsou naprosto katastrofální.

Hzjena
21.02.2020 3 z 5

Tak máme zde výcuc od uživatele eraserhead, takže k ději už nic dodávat nemusím. Jen moje osobní dojmy nebyly tak horké. Potvrdilo se moje podezření o zákeřných výtrusech upířích hub (opět se autor ospravedlňuje nějakým blábolem o tom, že ani sami upíři nevědí jak jejich těla pracují...). Dějová linka s Penny se mi moc líbila, jen mě malinko zarmoutilo, jak autor všechny hlavní postavy začal kosit hlava nehlava (nechápejte mě špatně, nevadí mi když hl. postavy umírají, ale musí to mít nějakou grácii a vnitřní pohnutí [jak to umí japonci], takhle mi přišlo, že to autor chtěl nějak ukončit, tak bezhlavě nechal každého umřít při první příležitosti.) Kupodivu mi bylo asi nejvíce líto Darcyho. Z pobočky E se stala nemilosrdná smečka lovců čehokoli co jen trochu smrdí upírem. Bylo znát že autor nechal ožít některé postavy a pak nevěděl co s nimi dál, tudíž tam byli úplně zbytečně a jen vyplnili prázdné stránky.

Co se týče Hvězdné strany....začátek byl pro mě utrpení, protože se nic nového vlastně nedovíme (páč má Šejtán v pi*i paměť - nepřekvapivě) a jen sledujeme hašteření zbylých Vampířích vládců. Pak nám autor nechal ožít údajně mrtvou Keren jen proto aby s ní mohl Harry rozjet nekonvekční způsoby sexuálních praktik. Selenka na Sluneční straně nepřekvapivě skončila fiaskem, páč Harryho syn vlastně nebyl úplně tak ok jak předestřel v minulé knize. Prostě je jedno co napíše v epilogu, protože to v další knize zvrátí na pár stránkách, aby měl jakous takous zápletku.

No a nakonec to zazdil. Někteří čtenáři by si mohli myslet, že už definitivně, protože Harry skončil, upíři byli odňůkováni na atomy a Šejtán se vrátil zpět do minulosti kde začal, ale to by nebyl Lumley aby to zas nějak neotočil a nevymyslel nějaké to ALE....

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2000 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Horor)

Kniha Sémě mrtvých v seznamech

v dalších seznamech1x