Největší z Pierotů přehled

Největší z Pierotů https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86055/bmid_nejvetsi-z-pierotu-IL5-86055.jpg 5 495 495

Hlavní postava je česko-francouzský herec Jean Gaspard Deburau (po matce českého původu), umělec, který se snaží proslavit ve Francii, ale zprvu se mu nedaří. Pokouší se i o sebevraždu, ale zachrání ho prostitutka a dva „příslušníci spodiny“. Pomůže mu ale trojice obdivovatelů divadla z vyšších vrstev a stane se úspěšným. Rozpadá se mu ale manželství, protože kvůli kariéře zanedbává rodinu. Když si ale najde nový vztah, začne ho trápit těžké plicní onemocnění. Na svém posledním představení je již zcela vyčerpán a krátce nato umírá. Oplakává ho celá Paříž.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Největší z Pierotů. Přihlašte se a napište ho.

palka452
09.04.2024 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih

000nugatovej
02.04.2024 4 z 5

Příjemné čtení; před mnoha lety jako chlapec školou povinný i dnes jako hodně hodně dospělý jsem se celkem dobře bavil. Kožíkovi se tu podařilo kromě podprahových signálů velikosti češství vyslovit i svébytné umělecké krédo: "Bez nejistoty není pravého umění. Kde není hledání, tam je jenom náhoda a ta jde spolu s drzostí a domýšlivostí. Ten, kdo o sobě určitě ví, že mnoho dovede - ten jistě není umělcem. Každý poctivý umělec musí mít chvíle, kdy se proklíná, kdy nenávidí svou slabost a kdy je zděšen, jak málo umí proti tomu, co by chtěl vytvořit." (str. 355)

MarcoPolo936
29.02.2024 5 z 5

Krásná kniha, náročné mnohdy čtení, klobouk dolů Františku Kožíkovi.. Neuvěřitelný život kolínského rodáka.. slavného a milovaného pařížského Pierota."Pařížská aristokracie, jak jsi zaostalá ! Jakými truchlivými předsudky ses ohradila? Staň se na jeden den lidem, jdi se podívat na Deburaua a poznáš, co je opravdová radost." Jinak Jean Gaspar Deburau je i perfektní Vladimír Javorský ve stejnojmenném tv seriálu :-) !

Chladné stopy, Útěk z pekla, a další knižní novinky (14. týden)

03.04.2022

Viewegh, Škvorecký a další eknihy zdarma ke stažení (3. díl)

08.04.2019

Kniha Největší z Pierotů v seznamech