Nejen o neslušných snech Arnošta Lustiga přehled

Nejen o neslušných snech Arnošta Lustiga https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364452/bmid_nejen-o-neslusnych-snech-arnosta-lu-HTQ-364452.jpg 4 5 5

Vydáno u příležitosti autorova jubilea panem Jiřím Šubrem. Mimořádná edice s přílohou autorových citátů a fotografií.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nejen o neslušných snech Arnošta Lustiga. Přihlašte se a napište ho.

1amu
03.10.2020 4 z 5

Inu vše je jinak. Od svého velice oblíbeného autora jsem očekával fundované pojednání o neslušných snech.
Místo toho jsem si z knihovny přinesl cosi strašně tenoučkého - možná 8 stránek textu a asi 20 stránek fotografií (jsou kvalitní a nemají s neslušnými sny nic společného).
Toto dílko bylo vydáno zásluhou pana Jiřího Šubra, hostinského, který měl pana Arnošta rád a tisk na kvalitním křídovém papíře financoval.
A já se při čtení a prohlížení svazečku bavil.
Třeba při čtení citátů autora:
Komunismus byl krásnou nadějí po válce., ale pak se stal hrozným zklamáním. Pro mě byl čímsi jako krásnou ženou, které se dvoříte a pak sledujete
jak se mění v ošklivou, netolerantní a žárlivou čubku.
J.W.Goethe miloval ve velmi pokročilém věku sedmnáctiletou Ulriku pravil hlasem povolaného : "Mládí není období, ale stav mysli."
O tom co je morální a nemorální rozhoduje každý sám. Někdy dobře, někdy špatně, ale jednotlivci to dává životní smysl...
Není to psáno v zákonech. Poznal jsem mnoho zákonů, kterým chyběla spravedlnost. Viděl jsem lidi, jednající podle zákona, ale špatně. Ale také jednající nezákonně, ale dobře, podle okolností.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nejen o neslušných snech Arnošta Lustiga v seznamech

Autoři knihy