Neistota přehled

Neistota https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435576/bmid_neistota-aOw-435576.jpg 4 10 10

Originálne románové svedectvo o jednom storočí v dejinách Ruska od boľševickej revolúcie v roku 1917 až po rok 2017. Základným znakom toho storočia bola neistota. Popredný ruský prozaik a dramatik Alexej Slapovskij svoju sugestívnu výpoveď podáva prostredníctvom dejín jedného ruského rodu, no nie je to rodinná sága, ale fascinujúca historická i žánrová koláž - v denníkoch, listoch, dokumentoch, poviedkach i dialógoch. Autor na okraj svojho diela výstižne podotkol: „Každá generácia začína žiť doslova odznova, od tej predošlej zdedí iba to, čo sa u nás nemení - striedanie zmien s nepredvídateľným výsledkom.“... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Neizvestnosť. Roman veka 1917 - 2017 , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neistota. Přihlašte se a napište ho.

jezekk
11.02.2024 4 z 5

Rozhodně bych uvítal další překlady autorových knih, samozřejmě v překladu Jána Štrassera. Výborný román.

lusila
21.10.2022 5 z 5

Originálne. Geniálne. Knižná lahôdka.

Misoso
22.08.2022 5 z 5

Kniha ma neuveriteľne obohatila. Poukazuje na 100 rokov v Rusku od vojny, hladomoru po výdobytky dnešnej doby. Veľmi oceňujem rodokmeň, ktorý sa nachádza k záveru knihy. Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa. :D

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Neistota v seznamech

Rusko 20. století ruská literatura komunismus Sovětský svaz