Nebyl jsem hrdina přehled

Nebyl jsem hrdina
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112288/nebyl-jsem-hrdina-112288.jpg 5 4 4

Vzpomínky na totalitu 1950 - 1989. S podtitulem Vzpomínky na totalitu 1950-1989 vychází životní ohlédnutí františkána P. Holoty, které svou vtipností a moudrostí navazuje na podobné vzpomínky kněží (František Hobizal, František Lukeš aj.). Autor začíná své vyprávění v osudovém roce 1950, kdy byly všechny kláštery u nás zabrány a členové řádů svezeni do internačních táborů, nebo rovnou zavřeni. Knížku doplňují autorovy ilustrace, které nejlépe dokládají jeho smysl pro humor.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebyl jsem hrdina. Přihlašte se a napište ho.

kopeceli
09.01.2022 5 z 5

Útlá knížečka upřímného vzpomínání laskavého muže. Ke konci totality jsem jezdila k internovaným řádovým sestrám. Jejich život a vzpomínky byly podobné. Kniha je pro každého, ale domnívám se, že mluvit bude spíš k věřícím a lidem obeznámeným s křesťanstvím, pro ostatní to může být jen literární dílko nespisovatele, tedy neucelený příběh. Přesto jsem z podobné kategorie upřímnější ještě nečetla. Nebo je to tím, že mám františkánskou duši?

Zatím zde není žádná související novinka.

Zkušenost učí, že má-li zůstat něco utajené, smí to vědět jen jeden.

Kniha Nebyl jsem hrdina v seznamech

v dalších seznamech1x