Nebreč, Lucie přehled

Nebreč, Lucie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45300/bmid_nebrec-lucie-RR6-45300.png 4 289 289

Známý autor dívčích románů vypráví o senzitivní patnáctileté Lucii, která se nechá natolik ztrémovat, že propadne při zkoušce na gymnáziu, i když v deváté třídě patřila mezi nejlepší žáky. Stane se pak hospodyňkou v domácnosti svých rodičů a chůvou malého synovce. Své postavení bez perspektivy nese velmi těžce, ztácí kontakt s přítelkyněmi, i chlapce Petra, svůj tajný idol. Ale v závěru knihy je i řešení v jejím mladém životě. Nachází odvahu znovu se pokusit o studia, bez zahořklosti obnovuje kontakt s přítelkyněmi a sbližuje se se svým obdivovatelem Zdeňkem. Zbavuje se pocitu vyřazené a poznamenané. Roční zkušenosti, kdy se od ní vyžadovala odpovědnost jako od dospělé uspíší patrně její zmoudření.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebreč, Lucie. Přihlašte se a napište ho.

werick
31.12.2023 3 z 5

Četla jsem kvůli výzvě, a jako náctileté se mi knížka líbila mnohem více. Teď už mě příběh spíše nudil

rilajaan
09.12.2023 3 z 5

Kniha ze života, takhle se opravdu v minulosti žilo. Dneska už to těžko chápeme.

Hatshepsut
24.09.2023 4 z 5

Vybrala jsem si tohoto autora v rámci čtenářské výzvy a rozhodla se nakonec pro tuto mně neznámou knihu, jelikož jsem dosud od autora nic nečetla. Samozřejmě jsem některé jeho romány viděla filmově zpracované, viz Kopretiny pro zámeckou paní. Co mě na tomto příběhu nejvíce zaujalo je asi doba, ve které se příběh odehrává, jelikož ta už mým dětem nic neřekne. Příběh patnáctileté dívky, která po jednom životním neúspěchu přemýšlí, co se svým životem. Psáno nijak složitým plynulým stylem, s lehkým humorem, žádné protivné životní poučky, jen příjemné zamyšlení o tom, co je v životě důležité.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nebreč, Lucie v seznamech

v Právě čtených2x