Nebo na dosah přehled

Nebo na dosah https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272694/bmid_nebo-na-dosah-xDj-272694.jpg 4 431 431

Sedemnásťročná Lennie je klarinetistka (vcelku dobrá), prezývajú ju John Lennon (nenávidí to), je posadnutá Búrlivými výšinami (prečítala ich 23-krát) a nedávno jej zomrela staršia sestra Bailey. Mala by smútiť a vyrovnávať sa so sestrinou smrťou, ona sa však zamiluje až po uši. A rovno do dvoch chalanov naraz. Toby je skejter a sestrin exfrajer, ktorý ako jediný chápe jej žiaľ. Joe je nový chalan na škole, plný elánu, schopný vytiahnuť ju zo zabehnutých koľají a katapultovať do nebies. Aby toho nebolo málo, Lennie sa do života pletie rodina: päťkrát rozvedený strýko a babka, ktorá kreslí podivné zelené ženy a pestuje afrodiziakálne ruže.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Sky Is Everywhere , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebo na dosah. Přihlašte se a napište ho.

E.T.007
12.09.2023 4 z 5

Taký pohodový, svojský príbeh. Stojí za prečítanie.

Bětuu
21.04.2023 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih!

Gabriela_K
06.03.2023 3 z 5

Přiznám se, že téma nebo žánr této knihy není nic co bych vyhledávala. Nebyl to pro mě tak dojemný příběh (a tím rozhodně nemyslím to co se stalo hlavní hrdince a co s tím spojené prožívala, prostě mě to nechytlo), ale nakonec to beru jako fajn oddechové čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Nejlepší kluci nemají z feminismu strach. - Sarah, Nebe je všude (str. 55)

Jsem bláznivě smutná a někde hluboko vevnitř chci jen jedno - lítat. - Lennie, Nebe je všude (str. 81)

Žal je dům, kde židle zapomněly, jak nás podepřít, zrcadla, jak nás odrážet, zdi, jak nás obklopit. - Lennie, Nebe je všude (str. 82)

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Nebo na dosah v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech5x