Nebeský strom přehled

Nebeský strom https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46369/nebesky-strom-46369.jpg 4 150 150

Nebeský strom série

Dobrodružný historický román z počátku 13. století líčí na barvitém pozadí anglicko-waleského pomezí životní osudy mladého sochaře a stavitele Harryho Talvace, kterému s jeho přítelem Adamem hrozí přísný trest za pytláctví a proto spolu uprchnou. Jejich dobrodružná cesta vede přes Anglii až do Paříže, kde najdou zaměstnání u lorda Isambarda. Knihou se vine jako stužka příběh lásky a přátelství, takže si přijdou na své nejen milovníci dobrodružných historických románů, ale i milostných romantických příběhů a současně je vykreslen obraz středověké Anglie v době po smrti krále Richarda Lví srdce v široké škále jejích živých a přesvědčivých podob.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

The Heaven Tree , 1960

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebeský strom. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
26.02.2024 5 z 5

Středověká Anglie dokáže být krutá. Aby Harry Talvace ochránil svého věrného přítele, opouštějí rodný Albion.
Během let se Harry stává úspěšným sochařem a stavitelem. A kdo by odolal prestižní a lukrativní nabídce vystavět chrám pro mocného Isambarda? Bohužel tato nabídka je počátkem Harryho cesty do záhuby, když jeho srdce nedokáže odolat krásné Italce Bennedette, Isambardove přítelkyni. Jak se zdá, už tehdy platilo, že co je v domě, není pro mě.

"Podívej.Strom kvete..... "

Maki229
12.11.2023 5 z 5

Pěkný historický román ze začátku 13.století, který pojednává nejen o rytířích, krásných dámách a smyslu pro čest, ale také o tom, jak se stavěly nádherné gotické stavby a chrámy. Takže něco pro mě, gotiku mám nejraději a už se těším na pokračování dalšího dílu Zelená ratolest.

kalache
27.03.2022 4 z 5

...středověká Anglie je velmi úrodné pole pro spisovatele historických románů...což?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nebeský strom v seznamech

v Právě čtených5x