Nebeské detektivky, senzace a záhady přehled

Nebeské detektivky, senzace a záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37821/nebeske-detektivky-senzace-a-zahady-37821.jpg 4 35 35

Co bylo vlastně hvězdou nad Betlémem? Jak Polynésané překonávali obrovské plavební vzdálenosti? Je pravěká hvězdárna Stonehenge počítačem doby kamenné? Způsobila smrt členů expedice do Tutanchamónovy hrobky „kletba faraónů“? Proč prohrálo Německo válku? Tyto a další záhady naší minulosti řeší bezkonkurenčně nejoblíbenější český spisovatel sci-fi Ludvík Souček v knize, která vychází opět po dvaceti letech. – Vydání druhé.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebeské detektivky, senzace a záhady. Přihlašte se a napište ho.

uhoř49
29.07.2023 5 z 5

Jako vždy jsem si myslel že mne už Souček nemá čím překvapit ! Omyl má ! A doufám že i příště !

Česneksmedem
11.04.2019 5 z 5

Tato směska našeho vynikajícího polyhistora je čtivá a zajímavá. Nutno ale brát v patrnosti, že ji psal v roce 1968, takže například kapitola o orientaci na moři nemůže obsahovat GPS. Satelity k tomuto účelu totiž byly do vesmíru posílány až od roku 1978. Osobně se mi nejvíce líbila kapitola o kalendáři. To je ale samozřejmě velice subjektivní.
SPOILER
Na závěr knihy uvedl Ludvík Souček následující přání: „Abyste si vždycky zdravý a jasný a soudný rozum zachovati ráčili a nezaprodávali, smím-li použít biblického podobenství, prvorozenství moudrosti za mísu čočovice dráždivých domněnek.“

Marlboro
28.08.2015 4 z 5

Terva: souhlas..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nebeské detektivky, senzace a záhady v seznamech

v Právě čtených2x