Nebe, na němž nesvítily hvězdy přehled

Nebe, na němž nesvítily hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424033/bmid_nebe-na-nemz-nesvitily-hvezdy-yxA-424033.jpg 4 313 313

Alija Bet je hebrejské kódové označení pro ilegálně organizované přistěhovalectví do britské mandátní oblasti Palestina. Pro Leah a Janneka svitla na obzoru naděje – oba jsou z rodiny jediní, kdo přežili koncentrační tábory, a nyní, v roce 1946, se stále ještě hluboce traumatizovaní potulují jako živé mrtvoly rozbombardovaným Mnichovem. Doslechli se o nebezpečné plavbě na přeplněných vracích parníků, o mnoha utopených nebo v britských sběrných táborech internovaných uprchlících, o neustálých bojích s arabskými obyvateli – ale nemají jinou možnost. A tak se oba vydávají jako ilegální běženci na cestu přes Středozemní moře s nadějí na novou vlast.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Himmel ohne Sterne , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nebe, na němž nesvítily hvězdy. Přihlašte se a napište ho.

vojteska70
včera 5 z 5

Pro mne šokující kniha a příval nových informací. Vůbec nechápu postoj Anglie i jiných zemí.
Je to smutné a člověku se tomu ani nechce věřit.

marky2558
14.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Všem, kteří mají rádi knihy z 2. světové války, čtou příběhy o holocaustu, bych tuto knihu doporučila. Protože málokde se už pak píše co bylo dál.. Arabové x Židé..tato bitva se bojuje už tak dlouho a bohužel to nemá konce..
Místy mě kniha malinko nudila, na druhou stranu informace v ní byly vyčerpávající a pravdivé, autor si dal záležet.

K milostné lince můžu říct jediné..chudák Jannek..tolik si zažil a na poslední straně taková rána, lituju života, jaký bude po tomto žít..

simca9342
26.08.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

Krásný a dojemný příběh o dlouhé cestě do vlasti Židů. Ale tou nelegální cestou a způsobem. To jestli se jim podaří dojet do Palestiny a po mnoha letech věznění v táborech  se setkat s rodinou to si musíte přečíst. Chytlavý příběh.

Knižní novinky (4.12. - 17.12.)

04.12.2017

Knižní novinky (20.11. - 3.12.)

21.11.2017

Kniha Nebe, na němž nesvítily hvězdy v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech5x