Návrat Rámy přehled

Návrat Rámy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29793/navrat-ramy-29793.jpg 4 314 314

Ráma série

Po letech se Clarke společně s Gentry Leem k tématu vracejí pokračováním. A protože tajemství Rámy v minulém románu nebyly odkryty, mají na co navazovat. Ráma se vrací a i tentokrát k němu míří raketa s lidskou posádkou na průzkumy. Další tajemství a záhady přibývají a k tomu všemu se stává nehoda, která zabrání třema členům výzkumné posádky včas opustit Rámu před odletem z naší Sluneční soustavy. Kam s Rámou míří a co je na jejich cestě očekává?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Rama II , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat Rámy. Přihlašte se a napište ho.

Usire
20.12.2023 1 z 5

Jinak než otřesné, toto veledílo hodnotit snad ani nelze. Po prvním díle, se zde setkáváme s neuvěřitelně zpracovanými postavami a o to horšími dialogy, které jsou naprosto hloupé a neodpovídají adekvátně daným situacím. Po stránce S-F to špatné není, jen pláču nad stránkou dějovou. Pokud mě kniha měla navnadit na pokračování, tak to se jí povedl pravý opak. Měl jsem vážné problémy text dočíst a opravdu se divím, že se pod to podepsal A. C. Clarke.

Luigi1
14.11.2023 3 z 5

Tak jsem trochu sklamaný protože jsem počítal se vztoupajícím napětím omyl pravdou

Jack Bauer
01.11.2023 3 z 5

První polovina knihy velice nudná než se příběh krásně rozjede, pak to stojí za to. Nejslabší z celé ságy , nudné náboženství a popisy na Zemi mě po skvělém prvním dílu nudily k smrti. Chytlo mě to až ke konci. Už aby to bylo zfilmované, první 4 díly. Nejlepší sci-fi série dodnes nepřekonaná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Návrat Rámy v seznamech

v Právě čtených4x