Návrat bohů 2012 přehled

Návrat bohů 2012 https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100687/mid_navrat-bohu-2012-wSt-100687.jpg 4 50 50

Soudný den poznání stojí před námi, prorokuje Erich von Däniken a odvolává se na proroctví vytesané do kamenů civilizací Mayů. Podle tohoto proroctví se dne 23. prosince 2012 vrátí na naši Zemi z dlouhé cesty bůh „Bolon Yokte“. Co nám to přinese? táže se autor světových bestsellerů. Vydává se po hmatatelných stopách bohů do bolivijských And k ruinám předvěkého sídliště ve výši 4 000 metrů, v němž rozhodně nepřebýval člověk doby kamenné. Dovolává se svědectví Inků, kteří tvrdili, že toto impozantní sídlo vystavěli během jediné noci bohové. Připomíná, že prastaré sídliště objevili archeologové pracující v bolivijských Andách před sto lety. Ti zde nalezli kalendář mapující až do 15 000 let starou minulost. EvD navštívil rovněž egyptské Serafeum pod Sakarou, v němž byly pohřbeny monstrózní bytosti neznámého původu... Autor strhuje závoj z mytologických dějin lidstva a důsledně stírá jejich religiózní nátěr. Nemůže být pochyb – v prosinci 2012 končí kalandář Mayů. Poté by se kromě boha „Bolon Yokte“ měli vrátit z dlouhých cest na Zemi také jiní bohové. V tomto smyslu cituje EvD z prastaré knihy tzv. Jaguářího kněze: Vrátí se nazpět z cest po hvězdách. A když přistanou, třináct a pak ještě devět bohů, pak znovu nastolí řád, který už jednou vytvořili. EvD předpokládá, že návrat bohů je pouze otázkou času a že jejich přítomnost otřese až do základů naší samolibostí.... celý text

Mytologie Záhady
Vydáno: , Dialog

Götterdämmerung , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat bohů 2012. Přihlašte se a napište ho.

Elea
09.04.2022 4 z 5

Ať už s autorem souhlasím nebo ne, pro většinu jeho knihy platí, že se dobře čtou a přinášejí zajímavé informace.

YA-girl
24.04.2020 4 z 5

Autor předkládá své důkazy svědčící o tom, že na Zemi již před dávnými věky byli mimozemšťané, kteří původním obyvatelům Země předali spoustu vědomostí i artefaktů, a kteří slíbili, že se jednoho dne vrátí. Tento odkaz je obsažen ve svatých knihách všech světových náboženství, stejně jako je tam "zašifrováno", že "Bohové" opravdu na naši planetu vstoupili, jak vypadali a co všechno pro lidstvo udělali... Kniha ve mně zanechala silný dojem, že "takhle nějak by to opravdu mohlo být"; všechno to do sebe zapadlo - autor prostě provádí svůj výzkum pečlivě a nemám dojem, že by nás vědomě tahal za nos. Spíš jde o to nechat oči i uši dokořán, nedívat se jen jedním směrem, ale zůstat přístupný i dalším možným vysvětlením :).

DuncanIdaho
19.01.2016 3 z 5

Dobrá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Návrat bohů 2012 v seznamech

v Právě čtených1x