Najmodrejšie oči přehled

Najmodrejšie oči https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292277/bmid_najmodrejsie-oci-5AR-292277.jpg 4 163 163

Tragický príbeh osamelého, nemilovaného, nepekného čierneho dievčatka Pecoly, ktorej najväčšou túžbou je mať modré oči...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Bluest Eye , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Najmodrejšie oči. Přihlašte se a napište ho.

Amalberga
19.11.2023 4 z 5

V předmluvě jsem se dočetla, že se jedná o prvotinu autorky. Je v ní obrovský potenciál a spousta pasáží v knize (hlavně ty popisné) je naprosto úchvatná, jiné části knihy se zas tolik nepovedly, závěr mi přišel slabší. Asi by se mi víc líbilo, kdyby se autorka soustředila hlavně na to, jak malé černošské děti vnímají svět kolem sebe a nevěnovala tolik prostoru knihy vyprávění z pohledu dospělých.

ibs
30.12.2021 5 z 5

Masaker.

capricorn__
09.07.2021 5 z 5

Srdceryvný příběh o rasismu vyprávěný očima malých holek mě vymáchal ve smutku a naštvanosti. Autorka píše velice poetickým a expresivním stylem psaní, díky čemuž vás perfektně umístí do hlav hlavních postav a nechá vás, abyste prostřednictvím jejich zážitků okusili všechny nepříjemnosti. K tématu rasismu jsem se dostal už v několika knihách, ale "Nejmodřejší oči" právě kvůli stylu psaní, kvůli hlavním postavám, kvůli osudům, kvůli popisnosti a kvůli atmosféře je určitě moje nejoblíbenější kniha. Chápu, proč autorka dostala Nobelovu cenu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Najmodrejšie oči v seznamech

v Právě čtených1x