Nájdem odvahu přehled

Nájdem odvahu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470274/bmid_najdem-odvahu-mxe-470274.jpg 4 175 175

Herečka, moderátorka a vytrvalostná bežkyňa Lenka Vacvalová prekonáva na 770 kilometrov dlhej trase náročný terén i samu seba. Cesta hrdinov Slovenského národného povstania je najdlhšia turistická trasa na Slovensku a zároveň zážitok na celý život. Vedie od Duklianskeho priesmyku na severo-východe krajiny až na hrad Devín na opačnom konci Slovenska. Ultrabeh je náročný, dlhý a vyčerpávajúci. Šestnásť dní plných dažďa, snehu, bahna a bolesti, ale aj nepredstaviteľných zážitkov. Lenka Vacvalová približuje čitateľom svoj osobný príbeh o zdolávaní strachu, každodenných výzvach a nekončiacom hľadaní odvahy. A nie len svojej vlastnej. Súčasne mapuje osudy hrdinov, ktorí padli v Slovenskom národnom povstaní. A žien, ktoré v sebe museli nájsť neuveriteľnú odvahu, aby mohli v ťažkom období povstania pomáhať. „Zastavil sa tam čas. Dukliansky priesmyk sa stal počas druhej svetovej vojny dejiskom krutých bojov. Spomienka na tieto udalosti je tu stále veľmi živá. Ľudia, ktorých pripomína monumentálny pamätník, tu zažili krutosti vojny a len oni a ich blízki vedeli, ako ťažko bola naša sloboda vybojovaná. Na cintoríne pod 28-metrovým kamenným monumentom sa nachádzajú hroby s menami všetkých 1265 padlých bojovníkov, medzi nimi boli i ženy. Tam, kdesi na konci Slovenska a na začiatku Cesty hrdinov SNP, na mieste poznačenom krvou a krutou históriou, sa mi ten malý moment zdal zrazu strašne veľký.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nájdem odvahu. Přihlašte se a napište ho.

rumova_kulicka
23.01.2024 3 z 5

Lenku už nějakou chvíli sleduju na instagramu a má můj neskutečný obdiv za to, co zvládla a dokázala. Přiznám se ale, že jsem se v knize trochu ztrácela. Pro mě spíše skrovný popis na trase SNP se mísil s filozofickými a motivačními myšlenkami. Občas se našla zmínka o nějakém dřívějším trailu nebo historická fakta. Než jsem se začetla do jednoho, už tam bylo druhé. Kniha by na mě asi působila autentičtěji, kdybych ji četla v originále. Druhý díl si ale taky přečtu.

Pink_Panther
03.06.2023 4 z 5

Lenka je moje nejoblíbenější instagramová osobnost a kniha je nejen motivační o běhu, ale i poodkrývá Lenčinu zajímavou a dobrodružnou osobnost, což mne utvrdilo v mém dojmu, že Lenku stojí za to mít v mé top 3.

Gedofrey
02.06.2023 3 z 5

Těžko hodnotit...
Není to úplně můj šálek kávy. Prvních několik kapitol jsem prolétl a byl vcelku nadšený. Dál už to pro mě bylo ale zmítání v motivačních kapitolách, přičemž bych asi radši viděl podrobnější popis cesty.
Ale to je prostě stylem knihy. Ostatním může sednout lépe.

Knižní novinky (22. týden)

30.05.2021

Knižní novinky (42. týden)

11.10.2020

Kniha Nájdem odvahu v seznamech