Nahý jsem přišel na svět přehled

Nahý jsem přišel na svět
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252436/bmid_nahy-jsem-prisel-na-svet-252436.jpg 5 160 160

V životopisném románě přibližuje současný americký autor život a dílo slavného francouzského sochaře Augusta Rodina. Spolu s ním předvádí celou plejádu vynikajících osobností uměleckého i politického života, s nimiž se Rodin stýkal a jež zasahovaly do jeho lidských i uměleckých osudů.

Literatura světová Biografie a memoáry Historické romány
Vydáno: , Svoboda

Naked came I , 1979

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nahý jsem přišel na svět. Přihlašte se a napište ho.

Filomena1961
14.05.2024 5 z 5

Úchvatný životopisný román o Rodinovi, jeho houževnatosti, píli a jak už to bývá u velikánů - uznávaný teprve na konci života, v jádře prostý a skromný člověk. David Weis se neomezuje pouze na popis života velkého umělce, ale současně před námi rozvíjí fascinující obraz velké historické epochy druhé poloviny 19. století ve Francii.
" Nahý jsem přišel na svět a nahý musím odejít."
Vřele doporučuji.

cukrovka
13.05.2024 5 z 5

Velice zajímavá a čtivá kniha o životě a díle sochaře A. Rodina. Příběh nám ukazuje jeho nelehký život, povahu, ale i vztah k ženám a partnerkám. Také se hodně dovíme o jeho tvorbě a co ho k ní motivovalo.

Jonny
22.12.2023 3 z 5

Čtivě napsané - s ohledem na to, že je to vlastně jen "suchý životopis". Ze samotného Rodina mi bylo smutno, nejdřív z jeho osudu a pak z osudů, které vytvářel svému okolí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nahý jsem přišel na svět v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech6x