Naděje a osud přehled

Naděje a osud https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471078/bmid_nadeje-a-osud-VLA-471078.jpg 4 129 129

Nemocnice Charité série

Příběh o životě a smrti, o naději a osudu ve slavné nemocnici. Berlín v roce 1831. Ve městě už týdny panuje strach, že by se do Německa mohla dostat cholera. Když na člunu na Sprévě zemře za velkých bolestí lodník, začne se osudná epidemie nemilosrdně šířit. V nemocnici Charité profesor Dieffenbach s kolegy horečně hledá způsob přenosu nemoci a léčbu nakažených. Je to závod s časem. Zatímco lékaři bojují o životy tisíců lidí, tři ženy vedou svůj osobní boj.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Hoffnung und Schicksal , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Naděje a osud. Přihlašte se a napište ho.

Babkabylinkarka
01.01.2024 4 z 5

Kniha je neuvěřitelně zajímavá, plná faktů, jak to v polovině 19. století vypadalo v nemocnicích. To srovnání, jak obrovský pokrok jsme udělali, je opravdu dechberoucí. Jednu hvězdu dávám dolů, protože z nějakého důvodu se mi to četlo hrozně pomalu. Nicméně vřele doporučuji k přečtení.

Ella_85
29.10.2023 4 z 5

Kombinace fikce a skutecnych udalosti. Nechybel pribeh lasky.
Zajimave napsane, ja to brala trosku jako pouceni a vzhledem k memu povolani jsem rada, ze se medicine venoval i Ignac Semmelweis

Shindy
30.08.2023 3 z 5

No, námět určitě zajímavý, líbila se mi autorčina obsáhlá rešerše dobových operací, lékařů, a podobně. Jen mi nějak pokulhávalo to zasazení do příběhu jako takového, a dialogy někdy byly doslova hloupě vedené, jako by je vedly děti. Potenciál, který téma jistě nabízelo tak nebyl využit ani z 50 %. Škoda.

Knižní novinky (16. týden)

18.04.2021

Co je stisk rukou? Nic, mohlo by se říct. Rituál, který nemá žádný význam. Nebo znamená vše, když si jsou dva lidé blízcí. Slib milujících, naděje na netušené, předvěst velké radosti.

Kniha Naděje a osud v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x