Nádej přehled

Nádej
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144286/bmid_nadej-oWl-144286.jpg 4 5 5

Román vznikol z bezprostredných autorových zážitkov v španielskej občianskej vojne, kde autor organizoval medzinárodné letectvo...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

ĽEspoir , 1937

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nádej. Přihlašte se a napište ho.

MaxK
25.06.2017

Tuto knihu jsem začal číst, protože jsem na ní nalezl odkaz v knize Soumrak stíhacích dvojplošníků. Těšil jsem se na strhující příběh republikánských pilotů, kteří podnikají odvážné akce v improvizovaných podmínkách. Na ideologické zabarvení jsem byl připraven.

Kniha však pro mě byla zklamáním. Již od počátku se příběh rozpadá do neúměrného množství postav, ve kterých jsem postupně ztrácel orientaci. Své místo tu má i Magnin z letecké jednotky ale spolu s ním i snad padesát dalších postav. Místo děje se zápletkou je kniha prošpikována dialogy na téma kdo je komunista, levicový socialista či anarchista a proč bojují. Nechci snižovat statečnost republikánů, ale při čtení této knihy jsem si říkal, že pokud takto do nekonečna rozprávěli o svých ideálech, pak se nedivím, že válku prohráli.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nádej v seznamech