Na úteku přehled

Na úteku https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497299/bmid_na-uteku-U2M-497299.jpg 3 310 310

Čísla série

Jem už od malička vidí v očiach ľudí čísla. Čo tie čísla vlastne znamenajú, pochopí v deň keď sa jej matka predávkuje drogami – sú to dáta, keď ľudia, ktorým sa díva do očí, zomrú. Život je pre Jem ťažký, sťahuje sa od jednej pestúnky k druhej a všade si pripadá ako cudzinec. Všetko sa zmení, keď stretne chlapca, ktorého volajú Pavúk. Svet je zrazu omnoho krajší. Potulujú sa spolu po Londýne, zhovárajú sa a pomaly zbližujú. Na jednom výlete však Jem pozná, že sa blíži veľké nešťastie, ktoré navždy otrasie ich životmi... [zdroj:martinus.sk]... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (SK)

Numbers - Time to Run , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na úteku. Přihlašte se a napište ho.

E.T.007
21.12.2023 4 z 5

Dialógy medzi Jem a Pavúkom boli niekedy dosť primitívne, bez nejakej väčšej hĺbky, ale dejovo to bolo fajn. Zaujímavý nápad.

Letitia
28.07.2023 4 z 5

Mne sa táto kniha páčila od začiatku do konca (prečítala som ju za dva dni).

Hneď ako som sa začítala do prvých slov, cítila som sa akoby ponorená v mäkkom príbehu. Slová sa vinuli okolo mňa, príbeh plynul ako hmla nad lesmi po letnom daždi, dej ma zahaľoval ako mäkká deka... Bol to príjemne relaxačný pocit, napriek tomu, že hrdinka opisovala svoj "nanič" život.

Celý príbeh mi pripadal uveriteľný, tempo primerané, a dokonca aj záver rozuzlený spôsobom, ktorý mi dával zmysel a tú správnu mieru emócií.

vlkove
15.03.2023 2 z 5

Hodně slabé. Kniha se nese jakoby ve vážném duchu, hl. hrdinka je depresivní dospívající co má ukrutně těžký život, bohužel celé je to napsané těžce neuvěřitelně. Ze čtení jsem měla celkově špatné pocity.
Čekala jsem oddechovou fantasy, bohužel, doporučuji vybrat spíše jinou knihu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na úteku v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech3x

Londýn útěk první láska pro mládež

Rachel Ward
anglická, 1964