Na prahu ráje přehled

Na prahu ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196051/bmid_na-prahu-raje-Y68-196051.jpg 4 87 87

Románová prvotina klasika moderní americké literatury má řadu autobiografických prvků. Autor zde na postavě hlavního hrdiny zachycuje nejprve své zážitky na universitě před první světovou válkou, dobu radostného dozrávání a optimistického pohledu na svět, v němž jsou všechny možnosti mladým, schopným a energickým lidem otevřeny, a později po hrdinově propadnutí u zkoušek a nuceném odchodu z university svou deziluzi vystupňovanou první světovou válkou, evropskými bojišti a ztrátou rodinného jmění. Prvotina, jež přinesla autorovi nečekaný úspěch.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , JHuslík

This Side of Paradise , 1920

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na prahu ráje. Přihlašte se a napište ho.

Maky78
18.06.2023 3 z 5

Hlavní postava neví co se sebou. To je asi celkový dojem z knihy.

Taťka Hraboš
21.11.2022 4 z 5

F. S. Fitzgeralda mám rád, ale tahle knížka mě zprvu zdaleka tak nechytila jako Gatsby, Něžná je noc nebo jeho povídky. Přitom je psaná pestrým, elegantním, svižným a vtipným stylem, jímž autor prokazuje, že už na počátku své literární kariéry uměl excelentně psát. Kupříkladu jeho schopnost charakterizovat i ty nejzanedbatelnější postavy je obdivuhodná. Snad to bylo hlavním hrdinou, který mi nijak zvlášť nepřirostl k srdci, snad tím velmi vzdáleným prostředím, ve kterém se děj odehrává, či – pro mou generaci i pro mě osobně – bagatelními problémy, které hrdina řešil. Nicméně spolu se zráním hlavního hrdiny a změnami jeho zájmů a hodnot se zvyšovalo i moje zaujetí knihou a nakonec mi bylo líto, že už osudy a myšlenky hlavního hrdiny (a v nich do značné míry i osudy a myšlenky samotného spisovatele) nemůžu sledovat dále.

lukaskmn1
08.01.2022 5 z 5

Geniální.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na prahu ráje v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech3x