Na konci parku přehled

Na konci parku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485282/bmid_na-konci-parku-jDg-485282.jpg 4 3 3

Poema významného básníka, esejisty a překladatele Vladimíra Janovice. Pavel Hoza v doslovu knihy píše: Jsme na konci parku, a znovu slyšíme ozvěnu otázky „proč“, proč básníkův hlas zněl a zní tak silně a naléhavě, proč vůbec zní a co nám vlastně jeho verše sdělují, co nám chtějí sdělit, co nám chce sdělit poezie, umění, a jaký je smysl života? Autor sám si nepochybně onu otázku stále klade a pokouší se na ni hledat odpověď. Mnohé poznal, mnohé ví, a přesto v závěrečném zpěvu poemy přiznává: „Kdo z brány vychází ptá se kudy vešel.... celý text

Poezie
Vydáno: , Kmen

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na konci parku. Přihlašte se a napište ho.

Márinka
08.12.2021 4 z 5

Janovicova poema, lyrickoepická veršovaná skladba, v sobě skrývá nejen meditativní pasáže, ale také retrospektivní děj vycházející jednak ze života básníka, ale také z významné regionální historické události. Čtenář se tak ocitá tu v současném parku, ondy ve studentských letech poety, aby se náhle ponořil do druhé poloviny 18. století. Putování časem, stále však na jednom místě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na konci parku v seznamech