Na dně v Paříži a Londýně přehled

Na dně v Paříži a Londýně https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518937/na-dne-v-parizi-a-londynemxaYW8-efY-.jpg 4 584 584

Jako mladý muž, usilující o to, aby si konečně dodal odvahy a promluvil jako spisovatel, opustil George Orwell pohodlí domova a žil ve zbídačených dělnických čtvrtích Paříže a Londýna. Zdokumentoval tamní chaos a bídu, věčný problém hladu i zvláštní kastu lidí, s nimiž se tam setkával. Jeho cestovatelský deník vzbudil silný ohlas a dodnes je cenným svědectvím o životě nejchudších tříd ve 30. letech 20. století.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Literatura faktu
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Down and Out in Paris and London , 1933

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na dně v Paříži a Londýně. Přihlašte se a napište ho.

Daytripper
21.04.2024 5 z 5

Jedna z mých oblíbených orwellovek. Skvělý a autentický popis jeho nuzného života v meziválečných metropolí. Pařížská část mě bavila více.

StrYke
03.04.2024 5 z 5

Hezké, upřímné, poučné. Orwellova prvotina je odlišná od jeho dvou slavnějších počinů (Farma zvířat, 1984), ale lze z ní pochopit, co ho později vedlo k jejich napsání. Vřele doporučuji.

Dom95
08.03.2024 5 z 5

Hodně povedená prvotina. Osobně bych čekal, že Londýn byl z pohledu chudého o dost horší, špinavější a ona to byla Paříž. Velice mě překvapilo, že i ti největší tuláci/žebráci v Anglii měli svůj vlastní sáček s čajem a sáček s cukrem. Neměli peníze, pomalu ani oblečení, neměli co do úst a stejně měl každý svůj čaj.

"Neboj se, mon ami, nic neseženeš tak snadno, jako peníze."

Knižní novinky (19. týden)

09.05.2021

Kniha Na dně v Paříži a Londýně v seznamech