Mýty a báje od A do Z přehled

Mýty a báje od A do Z
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42467/bmid_myty-a-baje-od-a-do-z-7na-42467.jpg 4 8 8

Průvodce světem mýtů, hrdinů, polobohů, bohů a bohyní. Členěno zeměpisně i tématicky. Heslovité uspořádání. Bohatě ilustrováno.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mýty a báje od A do Z. Přihlašte se a napište ho.

mulderka
20.07.2022 4 z 5

Spatřena ve výprodeji knih z knihovny, jako nová za 10 Kč: Nevěřím svým očím.TO MUSÍM MÍT!!! Že by se snad konečně dalo počíst a probrat i něco jiného než všeobecně popkulturou omletý Artuš a Odin???
Takže ji mám a nedočkavě se dávám do čtení.

První - teoreticko-odborná část: za plný počet, hlavně pro vážnější zájemce.
Druhá - vyprávěcí část /ukázky z mýtů všemožných národů a etnických skupin/: občas trochu moc zkráceno na holou kostru, bohužel čtivost a umělecká hodnota příběhu tím jde dolů. Zato jsou hezky vidět souvislosti a symboly, které přecházejí z kultury do kultury, mnohdy se najdou styčné body tam, kde by se to kvůli vzdálenosti v prostoru i čase ani nezdálo možné. Pozor, hodně sexu!!
Doprovodné ilustrace, fotky a celková grafická úprava: reprezentativní :-)

Nejvíc ze všeho mi tahle knížka připomíná obrovskou bonboniéru s mlsky všeho druhu, k olíznutí a následnému nasměrování ke konkrétnímu pytlíku s bonbony, které vašemu jazyku a vkusu lahodí nejvíc.
Tak tedy dobrou chuť :-)

PS: Slovanské mytologii zde musely stačit dvě jména a půl stránky :-( Já vím, že se z ní moc nedochovalo, ale přesto, prameny existují a nemám z tohoto opomenutí vůbec dobrý pocit...

Greenfingers
15.09.2020 4 z 5

Pěkná, přehledně zpracovaná encyklopedie pro všechny věkové kategorie.

Blancheerka
04.10.2016 4 z 5

Soubor příběhů s mytologickou tématikou napříč celým světem. Je zajímavé pozorovat podobnost mnohých příběhů (zvláště o stvoření a zániku světa), i když díky kvantitě mýtů je jen málo zapamatovatelných

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mýty a báje od A do Z v seznamech

2007  86%Tarot od A do Z