Mýtus silného vůdce přehled

Mýtus silného vůdce https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448554/bmid_mytus-silneho-vudce-xCW-448554.jpg 4 6 6

V této široce rozkročené práci o způsobech politického vedení politický historik Archie Brown zpochybňuje naše zakořeněné přesvědčení, že jedině silní lídři – myšleno ti, kteří nad svými kolegy rádi dominují v každodenní politické praxi – jsou také lídry úspěšnými a hodnými našeho obdivu. Na mnoha příkladech a velkých postavách politiky 20. století ukazuje, že ačkoli kolegiálnější styl vedení považujeme za projev slabosti, jsou to právě kooperativně založení jedinci, jejichž působení mělo nakonec největší dopad na rozvoj společnosti.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Argo

The Myth of the Strong Leader: Political Leadership in the Modern Age , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mýtus silného vůdce. Přihlašte se a napište ho.

vladku
13.04.2023 2 z 5

Relativně obsáhlá kniha o mýtu silného vůdce. Stručná myšlenka by mohla být: voliči slyší na argumentaci silného vůdce (např. i Trump takto částečně vyhrál), ale svým způsobem to není šťastná volba, ve skutečnosti to nechtějí. Kniha tuto myšlenku ukazuje na mnoha příkladech, přes různé státy, historické doby, politická zřízení. Bohužel se obávám, že tohle je kniha spíše pro akademiky, pro běžné čtenáře by to chtělo stručnější a konstruktivnější verzi.

McBerny
25.08.2021 2 z 5

Čtivá kniha, která by měla patřit do doporučené četby nejen v politologii, ale i psychologii a sociologii. Velmi slušný překlad jen podtrhuje její kvalitu. Po faktografické stránce knížku naopak oslabuje přehnaná glorifikace V.Havla.Naprosto tendenční je pak doslov pro české vydání, který knihu hodně degraduje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mýtus silného vůdce v seznamech

v dalších seznamech3x

vůdcovství