Mystika všedního dne přehled

Mystika všedního dne https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112276/mystika-vsedniho-dne-112276.jpg 4 5 5

„Všichni se jaksi automaticky domníváme, že až se konečně naučíme modlit – ať si pod tím představujeme cokoli – budeme jako ti svatí, o nichž naivně předpokládáme, že je nikdy nic nevyrušovalo. (...) Oč větší mystik, o to těžší bitvy je mu dáno v modlitbě svést a o to temnější jsou jeho „temné noci“, jež musí přestát.“ Autor ve své knížce ukazuje, že rušivé myšlenky patří k modlitbě a že mystika všedního dne není určena jen lidem za zdmi kláštera.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Inner Life: A Fellow Traveler's Guide to Prayer , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mystika všedního dne. Přihlašte se a napište ho.

honajz
15.08.2023 2 z 5

Nevím, moc mi to nedalo. Takhle bych asi napsal knihu já v době, kdy jsem poznával víru. Asi ano, někomu, kdo je na začátku, to asi může teoreticky pomoct, třeba v tom, aby vytrvával, aby se při modlitbě vracel od roztěkaných myšlenek zpět k Bohu... Divné je, že Torkington zde hodně mluví o víře a modlitbě, ale o Bohu moc ne - zato o popkulturních hvězdičkách anglosaských zemí té doby ano. Navíc mi to přijde jako směs všeho, co kde autor po cestě k víře pochytal, což by nebylo od věci, pokud by to odněkud někam ústrojně vedlo. Ale tady je chvála na charismatické hnutí vedle textu o modlitbě srdce, snad jen aby autor ukázal, že i o tomhle tématu něco ví, ale vedle sebe postaveno to působí značně rozporuplně, nedospěle. A jinak začít knížku chválou na obchodní šmejdy, od nichž si máme brát příklad v jejich horlivosti prodat hrnec původně nabízený zadarmo za dvakrát tak předraženou částku, to mi přijde už hodně mimo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mystika všedního dne v seznamech

duchovní život modlitby

David Torkington