Myšlení, rychlé a pomalé přehled

Myšlení, rychlé a pomalé https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214060/mid_mysleni-rychle-a-pomale-214060.jpg 4 362 362

Převratná a průkopnická kniha o fungování naší mysli, napsaná čtivě a srozumitelně jedním z největších a nejvlivnějších myslitelů současnosti. Kahneman v ní shrnuje desítky let svých výzkumů a navždy mění způsob, jakým přemýšlíme o přemýšlení, rozhodování, životě, práci i světě.

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: ekniha , Jan Melvil

Thinking: Fast and Slow , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Myšlení, rychlé a pomalé. Přihlašte se a napište ho.

Metuje
11.03.2024 2 z 5

Hrůza. Prvních pár kapitol je docela fajn, kniha vás chytne a pokud se alespoň nepatrně zajímáte o psychologii, budou vás příklady různých paradoxů a iluzí bavit. Kniha ale záhy nabere opravdu nudného tempa, kdy se budete postupně víc a víc do čtení nutit. Kniha vždy přijde s novou myšlenkou na začátku každé části knihy (je jich na 500 stránkách 5) a tu následujících 100 stran omílá neustále jen v malých obměnách dokola. Český překlad rovněž zážitku nepomohl, jelikož je psán opravdu strnule a obsahuje chyby. Reálně stačí si přečíst vždy první kapitolu dané části a závěrečnou, shrnující. Výrazně si tím zkrátíte utrpení číst náročný odborný text, který se nepokusil být jakkoliv přístupný široké veřejnosti a ušetříte čas.

ZuzanaK.
01.02.2024

Zajímavé, poučné, dobré. Zvláště, pokud rádi přemýšlíte a sami sobě se zasmějete, když vás někdo nachytá na vlastní "hlouposti".
Doporučila bych papírovou/elektronickou než audio verzi. Přestože dobře načteno B. Kapintančikem jsou ale byla místa, která by byla lepší vidět, než slyšet. Ke knize ve psané podobě se ještě vrátím.

KubKmoch
15.01.2024 5 z 5

Jedna z knih, která by měla být povinným základem pro všechny, kdo se snaží porozumět současné realitě a i sobě samým. Některé z objevů trochu sráží naší lidskou pýchu a mýtus o tom, jak moc jsme rozumové bytosti.

10 nejprodávanějších eknih (leden)

09.02.2018

Žebříček nejprodávanějších eknih v srpnu 2016

06.09.2016

Myšlení rychlé a pomalé (bestseller od nositele Nobelovy ceny)

09.08.2016

Je mnohem snadnější a příjemnější identifikovat a pojmenovávat omyly jiných než rozpoznávat své vlastní.

Rozvod je jako symfonie s ječivým zvukem na konci – skutečnost, že to skončilo špatně, neznamená, že všechno bylo špatné.

Ocenění knihy (1)

2011 - Los Angeles Times Book Prize (Current Interest)

Kniha Myšlení, rychlé a pomalé v seznamech

v Právě čtených129x
v Chystám se číst1 103x