Mysl, mozek a věda přehled

Mysl, mozek a věda https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136816/mysl-mozek-a-veda-136816.peg 4 16 16

Přednášky o vztahu mezi přesvědčením, že člověk je myslící bytost, a pojetím světa coby systému, jenž je složen z fyzikálních částic bez ducha a významu.

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Mladá fronta

Minds, Brains and Science , 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mysl, mozek a věda. Přihlašte se a napište ho.

Khamul1
02.03.2021 5 z 5

Čtivé a poutavé. Autor má vynikající argumenty. Jeho závěry mi jsou moc sympatické, zejména řešení problému mysli a těla. Knihu podle mě lze použít i jako úvod do filozofie mysli.

kurama45
21.02.2021 3 z 5

Celé sa to dá zhrnúť nasledovne: počítač sa nikdy nebude rovnať ľudskému mozgu, pretože mozog má viac než len syntax, má aj sémantiku. Toť vsjo. Zvyšok sú len obkecávačky, ktoré to iba zbytočne komplikujú. To ma prekvapuje, pretože to vraj boli pôvodne rozhlasové prednášky určené bežným poslucháčom. Ak by som to počula v rádiu, veľa by mi to nedalo. Našťastie pri čítaní som sa mohla zastaviť, porozmýšľať, vrátiť sa späť a prečítať si mätúce úseky ešte raz.
Nehovorím, že to nebolo zaujímavé, no nemôžem sa zbaviť pocitu, že od doby Searlových esejí sme sa predsa len trochu posunuli. Trochu mi tam chýbal nejaký súčasný doslov.

Th3T3mpt3r
16.06.2020 5 z 5

Pro zájemce o uvedení do tématu filosofie vědomí v rámci západní analytické filosofie je tato kniha ideální volbou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mysl, mozek a věda v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x