My od filmu přehled

My od filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122303/my-od-filmu-122303.jpg 4 8 8

Osou tohoto díla jsou životní osudy průkopníka českého filmu Jana Kříženeckého. Obsahuje filmové fotografie, v úpravě Milana Kopřivy.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize My od filmu. Přihlašte se a napište ho.

maryzka
17.12.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem si koupila když zrovna uváděli film ,, Muži s báječnou klikou. Téhle knize jsem moc v té době nerozuměla, možná mě zaujalo jméno Viktor Ponrepo, neboť se v Praze nacházelo kino ,,Ponrepo", kde uváděli staré pamětnické filmy i ty, které se na obrazovku nedostali jako bylo o ruských legionářích i staré dobové aktuality. O těch filmech vím z novin o aktualitách vyprávějí pamětníci tak nevím zda je to pravda. Nyní jsem si to přečetla znova a byla jsem velmi překvapena. Byli tam začátky herců, kteří jsou známý především ve 40. letech. Dokonce i známá jména režiserů jako Vladimír Slavinský nebo Binovec.Ale především Jan Kříženecký první průkopník, bez kterého by nevznikly Barandovské ateliery, nebo další kameramani apod.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha My od filmu v seznamech