Muzeum prazvláštních věcí přehled

Muzeum prazvláštních věcí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351565/bmid_muzeum-prazvlastnich-veci-3Px-351565.jpg 4 107 107

Láska mezi snem a tvrdou realitou. Takový je příběh dvou mladých lidí setkávajících se v New Yorku na počátku dvacátého století, ve městě, které prochází bouřlivým vývojem a skýtá netušené možnosti. V malém panoptiku na Coney Islandu žije malá Coralie a pod přísným vedením otce se připravuje na roli mořské panny. Coralie dospívá a už jí nestačí být poslušnou dcerou svého otce, živícího se pochybným způsobem. Při nočních toulkách na sever od New Yorku, kde v oněch dobách ještě vládne divočina, spatří mladého muže fotografujícího noční les a od té chvíle nemyslí na nic jiného. Ten zvláštní fotograf je Eddie Cohen, přistěhovalec z Ruska, jenž opustil otce i židovskou komunitu a pokouší se najít sám sebe. Když Eddie se svým fotoaparátem dokumentuje zkázu newyorských ulic po tragickém požáru v textilní továrně, dozví se o záhadném zmizení mladičké dělnice a začne se zajímat o její osud. Pátrání ho zavede do barvitého světa šarlatánů, šejdířů i snílků – až do Muzea prazvláštních věcí, kde se nakonec setká s Coralií... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Jota

The Museum of Extraordinary Things , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muzeum prazvláštních věcí. Přihlašte se a napište ho.

Araso
15.01.2023 4 z 5

Kniha se mi dostala do rukou náhodou... příliš jsem neočekávala, ale jak jsem se zmýlila. Začátek byl trošku těžkopádný. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak jsem ji celý víkend nepustila z ruky do chvíle, než jsem ji zavřela přečtenou.
Příběh je o zvrácenosti... o kráse rozdílnosti a o lásce dvou mladých lidí. Příběh se odehrává v právě se rozvíjejícím Manhattanu v roce 1911. Tento rok byl pro New York plný hrůzostrašných událostí, které se odehrávají na pozadí této knihy. Jestli budete jen trochu zvědaví, zadáte tyto události do vyhledávače Google a vyskočí na Vás opravdu děsivé fotografie, které Vás nenechají být lhostejnými.
PS: doporučuji mít před čtením této knihy přečtenou Janu Eayrovou.

Natyna3
27.12.2022 5 z 5

Přečteno znovu. Stále ji miluji, ikdyž má dětská představivost dokázala udělat z četby této knihy ještě mnohem lepší zážitek!

Natyna3
15.11.2022 5 z 5

Jedna z knih mého dospívání, kterou si budu vždy pamatovat , a která pro mě bude vždy výjimečná... Moc ráda bych si ji přečetla dnes v dospělosti znovu, ale mám strach, že nebudu schopna objevit to kouzlo, které na mě dýchlo před lety...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Muzeum prazvláštních věcí v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x