Muž a žena přehled

Muž a žena
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171885/bmid_muz-a-zena-8Un-171885.jpg 4 57 57

Dvě prózy řešící vztah mezi mužem a ženou. V románě Muž a žena se žena zvěrolékaře na malém městě, žijící se svým mužem v konvenčním vztahu, zamiluje do muže, který ji upoutá, a řeší svůj vztah rozvodem. Po troskách svého manželství dospívá nakonec k tragicky končícímu mileneckému vztahu. V novele Cesta ze zármutku si muž, jemuž zemřela manželka, v několika dnech kolem pohřbu uvědomuje, že jeho manželství bylo stojatou vodou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muž a žena. Přihlašte se a napište ho.

borupet
12.11.2023 5 z 5

Tato kniha se mi úplnou náhodou poprvé dostala do ruky po mém odchodu ze čtrnáctiletého vztahu (nebyly v něm děti). Považuji ji za osudovou. Prožívala jsem ji, srovnávala jsem pocity, pomohla mi překlenout náročné období. Po dalších čtrnácti letech jsem ji vzala do ruky znovu, jako by si o to sama řekla..... Vrátila jsem se do minulosti.

Krásně napsané, Helena Šmahelová je nedocenitelná autorka. Jen škoda toho otevřeného konce..... Zajímalo by mě, jak by sama autorka příběh dokončila. Úžasná kniha.

bookcase
29.09.2023 5 z 5

Nadčasový příběh o nevěře, o tom, jak ji prožívají všichni zúčastnění. Depresivní, smutné, ani jeden z hrdinů nepřiroste k srdci. Výborné čtení mé oblíbené autorky.

laura
15.01.2021 3 z 5

Rozpad jednoho manželství. Příběh o lásce, která člověku podkopne nohy. Příběh o zradě, která zabolí. Příběh o vášni, o odcizení, o bolesti, o samotě.

Příběh, kde nikdo nakonec nic nezíská, kde každý něco ztratí. O tom, že když se vrhnete přes okraj propasti, prostě spadnete. A bolí to.

Smutná, bolavá kniha, kde ze všech pocitů nakonec převládá ...

...hořkost

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Muž a žena v seznamech

v Právě čtených1x

Helena Šmahelová