Mravenec Tečka přehled

Mravenec Tečka
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118537/mravenec-tecka-118537.JPG 3 3 3

"Přátelům přírody dáváme do rukou poutavé čtení o obyvatelích našich polí, luk a lesů - mravencích, ve kterých právem vidíme příklad píle, vytrvalosti a obětavosti. I když život našich hrdinů mravenců jest oděn rouchem poutavé pohádky, není pouhým výplodem fantasie: jsou to skutečnosti z jejich života, jak je spisovatel pozoroval od svého dětství na nivách Českého ráje..."... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mravenec Tečka. Přihlašte se a napište ho.

Turlogh
27.09.2019 2 z 5

Vyprávění o mravenci Tečkovi, kterému zachrání život malý chlapec Jenda.V první části vezme Tečka za odměnu Jendu do říše mravenců, kde hoch poznává jejich život a práci a v druhé části Jenda vypráví mamince to co mu při jeho cestách u mravenců říkal Tečka. Není to úplně špatný příběh až na dvě věci. Spisovatel knihy byl patrně silně věřící, což nic proti, ale bohužel každá pátá věta v knize byla o bohu, myslím tím klasickém lidském křesťanském bohu, kterého naočkoval za hlavní víru i mravencům...což bylo dost násilné a nepravděpodobné, řekl bych. Z druhé strany tak oslavoval v písničkách a větách práci, že jsem si připadal, jak za Gottwalda... že by spisovatel byl věřící komunista? Prostě nedoporučuji. Howgh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mravenec Tečka v seznamech

Autorovy knížky